Eesti ja Venemaa sõlmisid kultuurikoostöö lepingu

10. veebruar 2008, 22:27

Täna õhtul allkirjastasid Eesti Vabariigi
kultuuriminister Laine Jänes ja Vene Föderatsiooni kultuuriminister Aleksander
Sokolov Moskvas Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja Vene Föderatsiooni
Kultuuri- ja Massikommunikatsiooni ministeeriumi vahelise kultuuri- ning
massikommunikatsiooni alase koostöö kokkuleppe.

Kultuuriminister Laine Jänese kinnitusel aitab koostöö kokkulepe kaasa kontaktide laiendamisele ning rikastab kahe riigi vahelist kultuuridialoogi. “Sel aastal on oodata näiteks Kuressaare ooperipäevadele Moskva Suure Teatri soliste, juuli lõpus toimub David Oistrahhi festival Pärnus ning Narvas korraldatakse juba 14. korda Mravinski festival, kus osaleb Peterburi Riiklik Akadeemiline Sümfooniaorkester,” teatas minister.

Ministri sõnul on kindlasti märkimisväärne seegi, et Eri Klas on “Novaja Opera” peadirigent või Elmo Nüganen mängib Adolf Šapiro lavastuses "451 kraadi Fahrenheiti" peaosa. “Lisaks on meil 2006. aastast ka kultuuriatašee Moskvas, nii et kultuurikoostöös on toimunud ja toimumas mitmeid huvipakkuvaid koostööprojekte, “ lisas minister Jänes.

Täna allkirjastatud kultuurikoostöö kokkulepe loob soodsad tingimused koostöö arendamiseks muusika, teatri, filmi, kujutava kunsti, kirjanduse, raamatukogunduse, museoloogia, ajaloo- ja kultuuripärandi kaitse, rahvakunsti valdkonnas.

Leping aitab kaasa koostöö arendamisele ja otsekontaktide loomisele Eesti ja Venemaa kunsti-, muusika-, teatri-, koreograafia- ja filmiõppeasutuste vahel. Samuti hõlmab see koostööfilmide tootmist, vastastikust osavõttu filmifestivalidest ja filmipäevade korraldamist Eestis ja Venemaal.

Pooled teevad koostööd muuseumide vahel ja kultuuripärandi kaitse alal ning aitavad tagada teise poole esindajatele ligipääsu arhiivimaterjalidele, raamatukogude ja muuseumide fondidele, tutvumaks dokumentide ning ajaloo- ja kultuuriväärtustega vastavalt kahe riigi õigusaktidele.

Kokkulepe on aluseks Eesti ja Vene kultuuri koostööprogrammidele, mille alusel kultuuriorganisatsioonid ja asutused viivad ellu konkreetseid kultuuriprojekte. Viimane kultuurikoostööprogramm aastateks 2005-2007 allkirjastati 2005. aastal Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2008, 22:27
Otsi:

Ava täpsem otsing