IRL süüdistab võimuliitu paigaltammumises

Mariliis Pinn 19. veebruar 2008, 07:36

Võimuliidus maad võtnud rivaalitsemine on
mitme Isamaa ja Res Publica Liidu tipp-poliitiku kinnitusel tekitanud olukorra,
kus valdav osa ministrite pakutud kaalukatest eelnõudest ei jõua isegi
valitsusse, kirjutas Postimees.ee.

Koalitsioonikaaslaste eelnõude blokeerimisest, suutmatusest otsuseid teha ja käed rüpes istuvast parlamendist kirjutas pühapäeval oma blogis IRLi fraktsiooni aseesimees Urmas Reinsalu.

Koos õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri ja erakonnakaaslase Indrek Raudsega nägi Reinsalu peasüüd Reformierakonnal ja peaminister Andrus Ansipil.

«Valitsuses on kujunenud viimastel kuudel välja negatiivse konsensuse kultuur – partnerite eelnõud ei leia kooskõlastamist ja asjalikku arutelu, vaid jäävad kuhugi riigikantseleisse «rippuma»,» tõdetakse kibedalt kolme mehe kirjatükis.

Positiivse konsensuse puudumine on IRLi poliitikute väitel raskendanud ka riigikogu tööd, taas peetakse veerandtunniseid istungeid.

Lahendus on nende hinnangul valitsusjuht Ansipi kätes. Peaminister peaks taastama oma meeskonnas töövõime ja lõpetama partnerite ideede jalge alla tallamise.

IRLi solvab eeskätt majandusminister Juhan Partsi eelnõude nullimine. Juba sügisest saadik ootavad oma järge ülimalt rahamahukad transpordi infrastruktuuri ja teehoiu arengukavad. Samuti on seisma jäänud mõned haridusminister Tõnis Lukase algatused. Pikka aega ootab ka uus hasartmänguseadus, mille esitas sotsiaaldemokraadist rahandusminister Ivari Padar.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus pidas IRLi väiteid selgelt üledramatiseerituks. «Kui vaadata riigikogu, siis mina töötan rahanduskomisjonis, kus on väga töine ja konstruktiivne õhkkond,» lausus Pentus.

«Vaidlused on koalitsioonivalitsustega alati kaasas käinud. See on igati normaalne. Mingeid asju saab koos ära teha vaid siis, kui on üksmeel,» rääkis Pentus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2008, 07:35
Otsi:

Ava täpsem otsing