Pealtnägija: keskerakondlasi seostatakse bordellidega

Hille Tressum 20. veebruar 2008, 21:09

Tallinna kesklinnas tegutsevad kaks
lõbustusasutust nimedega Nord Hostel ja Tedre Hostel. Viimane neist on varemalt
pälvinud avalikkuse tähelepanu just bordelli kahtlusega. Tänaseks on teda, et
mõlema koha omanikud on Keskerakonda kuuluvad Richard Sikk ja Heldur Unt.

Veebruari alguses kehastusid Pealtnägija Soome kolleegid turistideks ning läksid taksoga tüdrukuid otsima. Taksojuht pakkus lõbujanulistele soomlastele kohe välja kaks aadressi - esimene neist Ristiku tänaval ning teine Tedre tänaval. Esimesena mindi kaema Ristiku tänava Nord Hostelit, mille kõrval toimib ööklubi nimega Klubi 8. Esimese 10 peol veedetud minuti jooksul tegi meelas neiu, lõbu otsima tulnud mehele pakkumise intiimsuhtesse astuda.

Ühe tunni kestva seksi eest nõudis tütarlaps 1500 krooni ning eraldi toa eest hostelis tuli maksta lisaks 900 krooni, kokku maksaks tunnike lõbu 2400 krooni. Ristiku tänaval asuv hostel kuulub riigifirmale AS Teede Tehnokeskus, kellelt seda rendib OÜ Nord Reval Apartments. Firma omanik ja ainuke juhatuse liige on endine linnavolikogu liige ja korrakaitsekomisjoni esimees Richard Sikk. Mees ise mingist prostitutsioonist klubis kuulnud ei ole.

„Igal endast lugupidav hotell siin Tallinna linnas peab enda kõrval ööklubi. Minu oma on väga hubane, ilus ja kena. Olen ise selle üle väga uhke, et suutsin selle nii kenaks teha. Mingisugust lubamatut tegevust seal ei ole. Mina ei tea, kes need naised on, kes seal käivad. Tulevad, ostavad pileti ja joovad, mida soovivad,“ sõnas Sikk.

Sikku partneriteks on Toivo Oja ja Andrei Sortov. Mõlemad mehed astusid eelmisel reedel kohtu ette, süüdistatuna prostitutsiooni vahendamises. Oja Pealtnägijale asjakohaseid kommentaare jagada ei soovinud.

Tedre 3 aadressil asuv Tedre Hostel kuulub samuti keskerakondlasest keskkonnaaktivistile Heldur Untile, kelle poeg on hetkel prostitutsioonis süüdistatuna kohtu all. Sellel aadressil pakutakse seksteenuseid sama hinnaga nagu ka eelpool nimetatud kohas. "Meil on tavaline hostel, mille juures on baar," sõnas Unt.

Pealtnägija uurimise käigus tuli välja veel üks huvitav klubi, mis samamoodi kuulub Untile. Mõni aeg tagasi leiti Liivalaia tänaval lastepolikliiniku lähistel tegutsevast klubist, nimega Red Club, mustanahaline võltsitud passiga naine, kes tegutses seal maailma vanimal ametil. Nüüdne Untile kuuluv klubi on muutnud oma nime SSUITIks ning omaniku sõnul seal mingisugust prostitutsiooni pakkumist ei toimu. Küsimusele, et kuidas satuvad just tema kätte sellise mainega kinnistud, vastas Unt lõbusalt: "Ma ei oska ütelda, ei saa ju neid maju ära lammutada."

Äriregistri andmetel selgus huvitav fakt, et Heldur Unt koos perekond Kofkinitega kuulub Meriton Hotelsi nõukogusse. Teatavasti on viimaste näol tegemist Keskerakonna heldekäeliste toetajatega ning Tallinna linnapea Edgar Savisaare lähedaste tuttavatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. June 2008, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing