Siilats: riigiametid takistavad sadamate arengut

28. veebruar 2008, 14:22

Balti Merekaatrite ASi nõukogu esimees
Viktor Siilats ütles, et Eestis napib sadamakohti, kuid selles on süüdi
keeruline sadamaseadus ja vastutöötavad ametid.

„Osaliselt on see tõsi, et sadamakohti on puudu,“ ütles Siilats. „Kuid selles on süüdi Eesti sadamaseadus ja muude ametite, näiteks nagu majandusministeeriumi ja veeteede ameti vastutegutsemine,“ lisas ta.

Siilats rääkis, et olemasolevates sadamates on kohti, mida saaks juurde tekitada, kuid nii bürokraatlikult, kui ka finantsiliselt on see raskendatud.

„Seda kummalisem on Haapsalu linnavalitsuse salajane otsus vähendada sadamakohti 30 võrra,“ ütles ta ja lisas, et volikogu jõuluotsus oli poolsalajane ja otsustati vähendada oma ainsa jahisadama kohti 70lt 40ni.

„Kohalik linnavalitsus arvab, et äkki on kellelgi huvi külalissadama ehitamiseks. Kuid senini pole ühtegi taotlust esitatud,“ märkis nõukogu esimees ning lisas, et projekti täpsed keskkonnatingimused pole ka teada.

Siilatsi sõnul oleks investeering külalissadamasse ebamõistlik ning linnavalitsuse vastutegutsemine on suur.

„Kuigi Haapsalu linnavalitsus oli esialgu poolt, et linna tekiks külalissadam ning esialgu olid nad ka väga koostööaltid ja meelitasid investoreid, on nende käitumine hetkel arusaamatu,“ rääkis ta.

„Minupoolsed investeeringud on tehtud, kuid linnavalitsus tahab neile nüüd vett peale tõmmata,“ ütles Siilats.

Viktor Siilats sai 2004. aastal Haapsalu linnavalitsuselt loa 72 sadamakohale, kuid neid on vähendatud esialgu 70le ja siis 40le. Hetkeseisuga nelja aasta tagune investeering seisab ning lahendust sellele pole veel näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing