Soros: krediidikriis läheb hullemaks, enne kui asjad paranevad

Mariliis Pinn 10. aprill 2008, 14:50

Miljardär George Soros usub, et globaalse
rahaturu halvatus, mille põhjustasid rämpslaenud, läheb enne asjade paranemist
veel halvemaks.

Soros ütles, et ülevaate puudumine on peamine finantsturgude probleemide allikas, vahendas Bloomberg. „USA seadusandjad ja valitsus ei suutnud oma tööd teha,“ kommenteeris ta USA kinnisvaraturgudelt alguse saanud kriisi, mille kahju hindab Rahvusvaheline Valuutafond IMF triljonile dollarile.

"Tegemist on inimese tekitatud kriisiga ja mille taga on valeuskumus, et turud korrigeerivad ise oma ekstsesse," rääkis 77aastane Soros, “see kestab kauem, et tunda kinnisvaraturgu languse põhja. Ma ei usu neid väiteid, et majandus hakkab taas 2008. aasta teisel poolel tõusma.“

„Võimud ei täitnud oma kohustust mulli kaugelearenemist vältida,“ ütles Soros.

Enam kui 45 maailma suurimat panka, muuhulgas ka Citigroup Inc ja UBS AG, on teatanud kokku 232 miljardi dollarisest kahjumist.

IMFi 8. aprilli raporti kohaselt on pankade, fondide, pensionifondide, kindlustusseltside ja raha haldajate kaotused 945 miljardi dollari ringis.

„See on päris täpne hinnang,“ ütles Soros. „Kuid me ei ole võimalikku majanduslanguse täismõju näinud,“ lisas ta.

Eelmisel aastal asus Soros taas aktiivsemalt juhtima 17 miljardi dollari suurusi Quantum Endowment Fundi varasid, sest sealt rahastatakse tema filantrooplikke projekte. Miljardär oli mures rahaturu olukorra ja rämpslaenude tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. September 2008, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing