Rehe: praegu tasub olla konservatiivne majanduskasvu suhtes

16. aprill 2008, 18:36

Sampo Panga juht ja Pangaliidu uhiuus
juhatuse esimees Aivar Rehe pooldas Eesti Panga väikest vaid 2protsendilise
majanduskasvu prognoosi ning ütles, et pigem tasub praegu olla
konservatiivne.

„Keskpank on läbi aegade konservatiivsete vaadetega olnud ja tegemist on õige vaatega vaadata Euroopa Keskpanga inflatsiooniohtu tunnetavaid numbreid,“ rääkis Rehe.

Eelmisel aastal Danske Bank poolt välja öeldud numbreid ei tahtnud alguses keegi uskuda aga nüüdseks on ka Eesti valitsus võtnud konservatiivse hoiaku, mida oligi Rehe sõnul oodata.

2protsendilisest majanduskasvust rääkides märgib Rehe, et kvartalite lõikes võib see tähendada mõnikord ka negatiivset majanduskasvu. „Psühholoogiliselt on seda kindlasti raske vastu võtta, alles olime kõrgustes.“

Fakt on tema sõnul see, et Eesti majandus on jahtumas või jahtunud. „Väikese riigis nagu Eesti on kiired tõusud ja kiired langused,“ ei kaota ta lootust.

Meediat Rehe olukorra liiga mustades toonides kajastamises ei süüdista vaid ütleb, et meedia üks osa on anda signaale ja seda on ka tehtud.

2-3% majanduskasv on Aivar Rehe arvates realistlik ootus, kuid siiski soovitab ta silma peal hoida Euroopa kasvavatel inflatsioonimääradel ja USA-l oma kinnisvarasektori välja rabelemisel raskustest, sest need mõjutavad otseselt ka Eesti majanduskasvu.

Eesti Pank ennustab selleks aastaks 2protsendist majanduskasvu, järgmiseks aastaks 3protsendist ja ülejärgmiseks 5protsendist kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing