Hansapank sel aastal inimesi aktiivselt tööle ei värba

24. aprill 2008, 15:28

Hansapanga pressiesindaja kinnitas, et
suuri koondamisplaane pank hetkel ei haudu.

Hansapanga pressiesindaja Kristi Künnapas lükkas ümber kuuldused, nagu kavatseks Hansapank koondada suurema arvu töötajaid. „Koondmisest ma ei tea küll, et oleks tulemas. Kuluefektiivsus on loomulikult praeguses majanduses märksõna, ka personalipoliitikas,” ütles Hansapanga pressiesindaja Kristi Künnapas.

"Kui eelmisel aastal kasvas Hansapanga töötajate arv Baltimaades ja Venemaal 1200 inimese võrra ja varem veelgi rohkem, siis tänavu tuleb meil töötajate arvu kasv null," sõnas Hansapanga Grupi juht Erkki Raasuke.

Võtmeküsimus kulude kokkuhoiul on tema sõnul just töökorralduse efektiivsus, kuna seni on keskendutud ainult kasvule olenemata töökorralduse mõistuspärasusest. "Valdkondades, kus pole kasvu, tuleb leida võimalus mitte luua uusi töökohti," ütles Raasuke.

Palkade kasvu puudutavale küsimusele vastas Raasuke napisõnaliselt, et vale on oodata palgasurve tõusu, kui majanduskasv järsult pidurdub.
„Hansapank ei kavatse asuda oma töötajaid koondama. Küll aga pole me tänavu nii aktiivsed värbajad kui mullu. Samuti ei otsita lahkuvate töötajate asemele tingimata uusi inimesi: analüüsime iga kord, kas on kindlasti vaja võtta uus inimene või saab tööjaotust selliselt muuta, et pole vaja uut inimest värvata. See ei tähenda muidugi, et me ei võta uusi inimesi neile kohtadele, kus tingimata vaja on. Pärast kiiret kasvuperioodi otsime efektiivsuse suurendamise võimalusi, mis peaks olema iga teadlikult juhitud ettevõtte normaalne käitumismudel," ütles Hansapanga personalidirektor Tea Trahov.

Ka ei tule sel aastal erakorralisi kontorite sulgemisi. „Mõned kontorid sel aastal pannakse kinni küll, aga need otsused on seotud kontorite otstarbekuse ja uute kontorite avamisega. Näiteks Viimsi kontori panime me kinni, sest Pirita Selverisse tuleb suurem kontor. Selliseid asju tuleb ette küll. Need on vanemad otsused, mis ei põhine praegusel keskkonnal," selgitas Künnapas.

2008. aasta esimeses kvartalis vähenes Eesti äriüksuse töötajate arv 12 võrra 3 234ni, sealhulgas Eestis töötavad Hansapanga Grupi ja kolme Balti riigi peale ühise IT-üksuse töötajad. Aastaga kerkis töötajate arv 6%.

Hansapank Eestist - see hõlmab kõiki erinevad juriidilised firmad, Hansa Liising Eestit, Balti Autoliisingut, need numbrid sisaldavad ka praktikante - on tänavu esimeses kvartalis lahkunud 131 inimest, see number on pea sama suur kui mullu esimeses kvartalis (134). Tänavu on pank esimeses kvartalis värvanud 136, mullu aga 253 inimest.

Nii tänavu avatavate kui suletavate Hansapank Eesti kontorite arv jääb 10 ringi, enamik sulgemisi on seotud uute ja suuremate kontorite avamisega läheduses.

Hansapanga Grupi töötajate arvu kasv aeglustus esimeses kvartalis oluliselt. Hansapank Eesti töötajate arvu kasv muutus esimeses kvartalis negatiivseks, nimelt oli see -18%. Leedu Hansapangas aga isegi -52%, Lätis aga oli töötajate arvu kasv I kvartalis 65%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2008, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing