Müügiboonustest elatuvad satuvad kergemini võlgadesse

06. mai 2008, 13:27

Hansapanga arendus- ja analüüsijuht Kersti
Arro ütles, et majanduses toimuvad muudatused on kaasa toonud
võlgnike kasvu, eriti satuvad raskustesse kinnisvara ja ehituse
valdkondadega seotud müügiinimesed, kelle boonused vähenevad.

Arro sõnul põhjustavad võlgnevusse jäämist ettevõtete raskused ning seetõttu töökoormuse alanemine ja palgamaksmise viivitus või töötasu vähenemine.

„Palju on neid ettevõtteid, kus müügiboonus on suur osa palgast, kuid boonused vähenevad. Eriti kinnisvara ja ehitusega kaudselt seotud valdkondades, näiteks nagu akna-, mööbli- ja katusetootjatel,“ rääkis Arro.

Samuti põhjustavad Arro sõnul makseraskusi töökoha vahetus, kui ei leita teises sektoris kohe rakendust, ja haigused. Ta lisas, et klientide andmed ei ole alati värsked ning alati pole võimalik tekkinud makseprobleemidest teavitada.

Üldiselt on olukord Eestis aga siiski positiivne. „Võrreldes arenenud turgudega on portfelli kvaliteet tunduvalt parem,“ märkis Arro.

Analüüsijuht tõi näite, et 2006. aastal ja mullu oli Soomes võlgnike osakaal suurem ning USAs oli võlgnike protsent tunduvalt kõrgem kui Hansapangal.

„Hansapank Eesti võlglaste osakaal on kuni 0,25 protsenti portfellist. Laenukliente on üle 75 000 ning alla 200 kliendi on võlas,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing