Suve lõpul selgub, milline riigiettevõte on börsivalmis

22. mai 2008, 14:25

Koalitsioonipartnerid lubasid tänasel
Tallinna börsi korraldatud konverentsil, et majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Parts teeb suve lõpuks valmis analüüsi teemal,
millal ja millised riigifirmad börsile jõuavad.

Ümaralaual osalesid koalitsiooniliikmete esindajad Reformierakonnast Kristen Michal, Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast Eiki Nestor, Isamaa ja Res Publica Liidust Margus Tsahkna. Kolm erakonda kinnitasid taaskord valmidusest riigifirmade börsileviimisest, ent kogu vastutus langetati majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi õlule, kes pidi suve lõpuks börsile viidavate ettevõtete kohta analüüsiga välja tulema.

Margus Tsahkna leidis, et hetkel on Eestis käes sobiv hetk, et teha otsus. IRL oli enda jaoks välja töötanud kriteeriumid, millele börsile viidavad riigiettevõtted vastama peaksid. Tsahkna rääkis, et börsile viiakse ettevõte, kui äriühing vajab täiendavat kapitali. Kui noteerimiseks läheb, siis ei noteerita uusi aktsiaid ja noteeritud aktsiad lähevad äriühingule, mitte riigi kätte. Tsahkna toonitas ka õiget ajastamise hetke. Ka mainis ta äriühingu depolitiseerimise vajadust.

Eiki Nestor teatas, et riigiettevõtete puhul ei ole tegemist tavapärase äriga. „Meie erakond ei suhtu allergiliselt riigifirmade börsileviimisesse,“ teatas ta. „Kohustuslikus korras börsileviimist ei toeta. Ettevõttest endast peaks tulema initsiatiiv.“ Nestori sõnul ei ole riigi huvi lahti saada kahjumis olevast ettevõttest. „Riigi huvi on, et tädi Maali saaks kirja kätte,“ rääkis Nestor Eesti Postist.

Michal kinnitas, et Reformierakond on alati toetanud riigiettevõtete börsileviimist, kuid rõhutas, et kõige tähtsam on erastamise sisu, miks peaks mingi vähemusosaluse müüma. „Kui ei ole häid vastuseid, nii kaua ei juhtu midagi,“ kõneles Michal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2008, 15:03
Otsi:

Ava täpsem otsing