Alber: ootame sügiseks otsust riigifirmade börsile tulekuks

Mariliis Pinn 19. mai 2008, 10:17

OMX Tallinna Börsi juhatuse esimehe Andrus
Alberi sõnul on praegu õige aeg analüüsida, millal ja millised riigiettevõtted
võiksid börsile minna ja põhimõtteline otsus võiks valmis olla sügiseks.

Alber meenutas, et juba kolm-neli aastat tagasi ütles valitsus, et teeb analüüsi ja otsustab, aga seda otsust siiani ei ole, vahendas ETV 24.

Andrus Alber ütles ETV hommikusaates "Terevisioon", et ettevõtte börsile viimine võtab aega 6-12 kuud, seega ei ole tõsiseltvõetav argument, et börside languse ajal ei peaks selle teemaga tegelema.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi kinnitusel oleks positiivne, kui valitsus tooks selle teema taas lauale ja otsiks riigiettevõtetele uusi kasvuvõimalusi. Tema sõnul ei ole praegu valitsuses ühtset seisukohta, kuid majanduskasvu olulise aeglustumise tõttu tuleb arutada, mida muuta ja milline on ettevõtete kasvustrateegia lähiaastatel.

Börsile minek on kõne all Eesti Energia, Eesti Raudtee, Eesti Posti, Tallinna Sadama, Tallinna Lennujaama ning Eesti Loto puhul. Parts lisas, et analüüs tuleb iga ettevõtte puhul teha eraldi.

Andrus Alberi sõnul võiks esimesena börsile tulla Eesti Energia. "See on suurettevõte, mille turuväärtus on 25 miljardit krooni ja kui sellest 10 või 20 protsenti börsile tuua, siis oleks tegemist ühe suurema ettevõttega mitte ainult meil, vaid kõikidel Balti börsidel."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2008, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing