Reet Raudsepp • 15. juuni 2008
Jaga lugu:

Viljandi kaubandus koondub keskustesse

Üle Mulgimaa pealinna pillutatud kaupluste kõrvale astub mitu moodsat kaubanduskeskust.

Viimastel aastatel ei ole Viljandisse uusi tänapäeva nõuetele vastavaid kaubanduskeskusi ehitatud. Sellel ja järgneval aastal valmivad mitu uut keskust. Suuremate linnade eeskujul koondub Viljandiski kaubandus uutesse kaubanduskeskustesse.

Üheks kiiremini arenevaks äri- ja kaubanduspiirkonnaks on kujunemas Tallinna ja Leola tänav. Tallinna poolt tulles asuvad piirkonnas kolm autokeskust ja sisustuskaubamaja Home Gallery.

Tallinna tänava äärde on planeerimisel veel Stokkeri kauplus. Leola tänaval alustatakse spordi- ja vabaajakaupade keskuse ehitamist ning sinna on planeeritud ka Eiffeli keskus.

Kuna seni linnas ühtne mööbli- ja sisustuskaubamaja puudus, paiknesid selle ala umbes viis poodi üle Viljandi laiali. Pealegi oli neis poekestes ka kaubavalik tagasihoidlik. Seepärast käisid kohalikud kaubareisidel suuremates linnades.

Nüüd on olemas uus keskus - sisustuskaubamaja Home Gallery -, mille moodne pale saab ilmselt eeskujuks järgmistele keskustele.

Nõudlus uute kvaliteetsete kaubanduspindade järele Viljandis on suur. Eelkõige otsivad pindu üle-eestilised ketid, kes soovivad kohta keskusesse, kus kontseptsioon näeks ette erinevate kaupluste koosmõju efekti.

Kaubanduspindade rendihinnad on Viljandis aasta-aastalt tõusnud. Kvaliteetse kaubanduspinna keskmine rendihind jääb vahemikku 150-250 kr/m2 kuus.

Ülemine piir on ettevõtete jaoks suhteliselt kõrge.

Vabu pindu Viljandis praktiliselt pole. Aeg-ajalt vabanevad väiksemad pinnad kesklinnas hoonete esimestel korrustel, kuid olemasolevatesse väiksematesse keskustesse on kauplemispinda raske saada.

Uute ostukeskuste rajamisel on tekkinud potentsiaalsete rentnike järjekord. Hoone rentimiseks kuluv periood on suhteliselt lühike, jäädes poole aasta piiresse.

Mõnevõrra kauem võib aega võtta väga erilise kontseptsiooniga keskuse pindade täitmine.

Otse Home Gallery kõrvale hakkab kerkima järgmine kaubanduskeskus DayOff, mis koondab endasse spordi- ja vabaajakaubad.

Oma jõuluostud peaksid viljandlased saama sooritada juba ka sellest kaubanduskeskusest.

Lisaks kaupustele tuleb sinna kohvik, mis peaks katma selle piirkonna vajaduse.

Kaubanduskeskuse rendipinnad on enamjaolt juba lepingutega kaetud, jäänud on veel vaid paar üksikut vaba pinda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas