Euroopa Komisjon lubaks käibemaksus erandeid

07. juuli 2008, 14:01

Täna esitas Euroopa Komisjon
muudatusettepanekud käibemaksudirektiivile, mis annaks liikmesriikidele püsivalt
suuremad õigused käibemaksu alandamiseks kohalikelt teenustelt, mis
rahvusvaheliselt ei konkureeri ega häiriks nii ELi siseturu toimimist.

Muudatus on ühtlasi ühe ettepaneku elluviimine hiljuti avalikkuse ette jõudnud Euroopa väikeettevõtluse aktist, kuhu on suure panuse andnud Maive Rute juhitud direktoraat.

Ettepanek puudutab tööjõumahukaid teenuseid, sealhulgas toitlustamist, väiksemaid remondi- ja parandustöid, koristusteenuseid, iluteenuseid, renoveerimist jm. Samas säilib liikmesriikidel õigus käibemaksu alandamise võimalus ka kasutamata jätta.

Enamus kaupu ja teenused on Euroopa Liidus maksustatud 15-25%se käibemaksuga.

Ettepanek aitab muuhulgas tänase ELi eesistujariigi Prantsusmaa presidendil Nicolas Sarkozyl täita oma valimislubaduse, mis tema eelkäijal Jacques Chiracil korda ei läinud: alandada käibemaks restoranitoidult 19,6 protsendilt 5,5 protsendile. Saksamaa, mis selle mõtte Chiraci ajal tagasi lükkas, ise samal ajal käibemaksu tõstes, tuleb siiski veel nõusse saada, sest komisjoni ettepaneku jõustumiseks on vaja kõigi 27 liikmesriigi nõusolekut.

„Praegu on 11 Euroopa Liidu riigil õigus maksustada restoraniteenused madalama määraga, 16 riigil seda õigust ei ole,” ütles ELi maksuvolinik Laszlo Kovacs täna Brüsselis. „Nii on tänases süsteemis palju ebavõrdsust,” jätkas ta.

Komisjoni tänane ettepanek ei lisa uusi valdkondi, kus oleks võimalik madalamat käibemaksu määra rakendada, olgu näiteks keskkonnakaitse või energiasäästu eesmärgil. Viimase osas on siiski käimas analüüs, mille tulemused ja võimalikud ettepanekud käibemaksu alandamiseks peaksid valmis saama sügiseks.

Tänane ettepanek puudutab teenuseid, mille puhul on juba antud luba madalamad käibemaksu määrad kehtestada, kuid seda seni vaid osades liikmesriikides ning ajutiselt, vahendas Bloomberg.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 15:19
Otsi:

Ava täpsem otsing