Tallinn renoveerib veel kaheksa kooli

Mariliis Pinn 07. juuli 2008, 16:29

Tallinna linnavalitsus esitas
linnavolikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt soovib linn koostöös erasektoriga
renoveerida 2010. aasta 1. augustiks neli pealinna kooli, samuti näeb otsuse
eelnõu ette nelja kooli täismahus rekonstrueerimise 2009. aasta
linnaeelarvest.

Eelnõu kohaselt seatakse tähtajaline ja tasuline hoonestusõigus Tallinna Humanitaargümnaasium, Järveotsa Gümnaasiumi, Väike- Õismäe Gümnaasiumi ja Liivalaia Gümnaasium kinnistutele. Hoonestusõigus seatakse tähtajaga 30 aastat alates hoonestusõiguse lepingu sõlmimisest ning hoonestaja on kohustatud kinnistutel asuvad hooned ja rajatised rekonstrueerima. Otsuse eelnõu kohaselt taotletakse hoonestusõiguse seadmisel hoonestusõiguse oluliseks osaks muutuvate hoonete linnale üürile andmist, teatas Raepress.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul vajavad veel paljud pealinna koolid kiiremas korras põhjalikku remonti. “Meie eesmärk on teha viletsas seisus koolid korda ja luua õpilastele kaasaegsetele nõuetele vastavad õpitingimused,” tõdes Jäppinen. “Tallinnal on mitme projekti näol olemas positiivne kogemus erasektoriga koostööks: on valminud munitsipaalkorterid Lasnamäel, sügiseks saavad valmis üheksa kooli renoveerimistööd jne. Erasektori kaasamise eesmärgiks on jaotada paremini ehitustööde ja hoonete haldamisega seotud riske ning kasutada erasektori professionaalseid oskusi.”

Projekti eesmärgiks on leida erapartner, kelle hooleks jääb projekti aluseks olevate koolide rekonstrueerimine, ehitustööde finantseerimine ning pikaajaline (30 aastat) haldamine ja hooldamine. Kogu lepinguperioodi vältel peavad koolid olema sihtotstarbeliseks kasutamiseks sobivas seisundis. Linn ei sea eraldi piiranguid või nõudmisi finantseerimise struktuurile ja tingimustele. Partneril on õigus kaasata projekti finantseerijad talle sobivatel tingimustel.
Linn hakkab erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri, mille muutumine on seotud tarbijahinnaindeksi (THI) muutustega, õpilaste arvu muutusega jne. Üürisumma kujunemine on detailselt reguleeritud üürilepingus. Kõrvalkulude eest tasub linn.

Linna poolt pakkumiseprotsessi tulemusena kaasatud erapartneri kasuks seatakse tasuline ja 30-aastane hoonestusõigus eelnimetatud kinnistutele. Lepingutega kaasneb kohustus rekonstrueerida kinnistutel asuvad koolid vastavalt linna koostatud lähteülesannetele. Lisaks sõlmitakse partneri ja linna vahel 30-aastane üürileping ning hoonestusõiguse võlaõiguslik müügileping, mille kohaselt on linnal võimalik hoonestusõigus tagasi osta hinnaga, mis tuletatakse rekonstrueerimistööde maksumuse jääkväärtusest. Iga kooli kohta sõlmitakse eraldi lepingud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing