Jänes: Kulka süsteem on korralik

06. august 2008, 17:47

Kultuuriminister Laine Jänes ei näe mõtet
hakata praegu lammutama Kultuurkapitali, kui ühte kultuurivaldkonda
stabiilselt toetavat ja hästi toimivat süsteemi, mis on sõltumatu poliitikute
tahtest ja ametkondlikest soovidest.

Jänes ei pea mõistlikuks hakata lõhkuma süsteemi, mis on ennast viimase neljateistkümne aasta jooksul igati õigustanud. Minister ei pea otstarbekaks hakata muutma kogu süsteemi ainult mõne logiseva mutrikese pärast.

„Ei ole kuigi tark tegu minna otsejoones nende süsteemide kallale, mis toetavad iga riigi kestmise jaoks nii olulisi valdkondi kui keel ja kultuur, eriti kitsamas majandusolukorras. Näiteks Soome lama ajal otsustati hoida kultuurivaldkonna rahastamist kahjustamatult just hasartmängumaksu tulude abil,“ viitas minister naaberriigi valikutele majanduslanguse ajal.

Jänes leidis, et inimesed peaksid tegema vahet kogu süsteemi toimimisel ja mõningate üksikute toetuste ja aruannete probleemidel. Ministri sõnul on poliitikute tahtest ja ametkondlikest soovidest sõltumatu süsteem hea, sest otsuseid teevad kultuuritegijad ise, arvestades sellega oma valdkonna vahetuid vajadusi kuna nad tunnevad seda kõige paremini.

Oluliseks peab minister, et riigi raha eraldamine ja kasutamine peab olema läbipaistev ning sellest tuleb korralikult aru anda. Seetõttu tulebki vaadata igat nõuete või lepingutingimuste vastu eksimist eraldi, mitte aga rünnata kogu süsteemi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 09:56
Otsi:

Ava täpsem otsing