Venemaa: Gruusia sai agressiivsuse eest karistada

12. august 2008, 12:58

Venemaa president Dmitri Medvedjev märkis,
et Gruusia sai oma agressiivsuse eest karistada ning kannab märkimisväärseid
kaotusi, vahendas Interfaks.

Medvedev teatas äsja sõjategevuse peatamisest Lõuna-Osseetias ning Gruusias. Otsus võeti vastu kaitseministri Anatoli Serdjukovi ning kindralstaabi juhataja Nikolai Makarovi ettekande põhjal.

Interfaks edastab, et Medvedevi käsul tuleb sõjaväel konfliktipiirkonnal silm hoolikalt peal hoida ja kui mõned veel vägivallatsema kipuvad, nad kohe hävitada.

"Tulekollete ja teiste agressiivsete tungide tekkimisel võtke vastu hävitamise otsus. Agressor on karistatud ja kannab väga märkimisväärseid kaotusi," vahendab riiklik uudistekanal Medvedevi öeldut. Venemaa riigijuht lisas, et praeguseks on Gruusia väed kaotanud pea.

Medevedevi hinnangul näitasid Venemaa sõdurid end parimast küljest. Ühtlasi andis peaminister suunised, kuidas Lõuna-Osseetias silma paistnud sõjaväelasi autasustada.

Venemaa kindralstaabi andmetel ei tähenda tulevahetuse lõpetamine, et Lõuna-Osseetia territooriumil lõppes igasugune sõjalise iseloomuga tegevus, näiteks luureandmete kogumine. Kindralpolkovnik Anatoli Novovitsõn teatas, et Gruusia saab väärilise vastulöögi, kui venelaste vaherahukokkuleppe katkestab.

"Kui Gruusia pool katkestab vaherahu, on Vene pool sunnitud sellele adekvaatselt vastama," ütles Novovitsõn täna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2008, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing