BÖRS: Ameerika aktsiad tõusid naftahinna langedes

23. august 2008, 01:06

Ühendriikide aktsiate hinnad tõusid pankade
ja jaemüügifirmade eestvedamisel kui nafta hind tegi läbi viimse nelja aasta
kõige järsema kukkumise ning kinnistust said kuuldused Lehman Brothers Holdinsi
võimalikust ära ostmisest said kinnitust.


Lehman, mis selle aastaga on kaotanud ligi 80 % oma väärtusest rallist 13 % kui Korea Development Bank teatas, et kaalub ühe osana oma investeeringutest ka seda vahendusfirmat. Citigroup, Bank of America ja JPMorgan Chase Co tõusid täna üle 3,8%, põhjusena võis tuua Föderaalreservi juhi ennustuse, et inflatsioon hakkab järgi andma. Finantsaktsiad hüppasid üldiselt 3,1% ülespoole tehes suurima tõusu alates kaheksandast augustist. Kuigi ikka väga halvas seisus on Freddie Mac, mis kukkus täna 11% ja Fannie Mae, ms kõikus täna tõusu ja languse vahel pidevalt ning lõpuks jäi pidama ligikaudu üheprotsendise tõusu peale. Nende eelisaktsiad hinnati Moody´s poolt kõige madalama väärtusega investeeringuks, kirjutas Bloomberg.

Uniter Airlinesi emaettevõte UAL tõusis 12% kui toornafta hind langes dollari tugevnedes ning Kaspia Mere naftajuhtme taaskäivitamise tõttu 5,4 % võrra, mis oli „musta kulla „ suurimaks languseks alatest 2004 aastast. Samuti tõusid täna teiste suuremate lennufirmade ning ka General Motorsi aktsiad.

Standard Poor`s 500 indeks tõusis 1,1 % 1292, 2 punktini, vähendades oma esimese nädalaajase kukkumise alates juulist 0.5 protsendini Dow Jones kasvas 1,7% 11628,06 punktini. Täna oli kõige laisem börsipäev alates 26 detsembrist 2007, tänane aktsiate müügimaht li 35 % väiksem selle aasta keskmisest.

“Ühendriikide finatssüsteem ei lähe torust alla” seletas Boston Advisors LCC rahajuht James Gaul.
Selle aasta 54% kukkumine finantssektori aktsiates alates 2007 aasta veebruarist oli kõige järsem langus viimase 46 aasta jooksul leiti Birinyi Associatesi uuringus.

Rahandusfirmad Standard Poor`s 500 indeksis langesid sellel aastal 31 % enne kui subprime tüüpi kodulaenude turg kokku kukkus. Bear Sterns, mis oli üks riigi suuremaid hüpoteekvõlakirjade mahakandjaid peale Lehmani päästeti märtsis Föderaalresevi vahendatud ülevõtmistehinguga JPMorgan Chase Co poolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 01:05
Otsi:

Ava täpsem otsing