Nordea: maksepuhkuste taotluste arv on sagenenud

27. august 2008, 08:57

Nordea panga krediidijuht Ivar Kallast
ütles aripaev.ee-le, et pangale esitatud maksepuhkuste taotluste arv on mõningal
määral sagenenud, kuid see ei ole seotud hindade langusega kinnisvara
turul.

"Nordea pangale esitatud maksepuhkuste taotluste arv on mõningal määral sagenenud," ütles Kallast.

"Koduvahetuslaenude puhul on peamiseks põhjuseks vana korteri müügiperioodi pikenemine," põhjendas ta. "Lisaks pakutakse maksepuhkust ka noortele peredele lapse sünni puhul ja ka raskustesse sattunud klientidele, kes pöörduvad oma murega panga poole enne kui võlgnevus on tekkinud," rääkis Kallast.

"Reeglina esmase maksepuhkuse taotlemisel kliendi soov rahuldatakse ja võimaldatakse maksepuhkust põhiosa maksete osas," märkis krediidijuht.

"Meie poolt kodulaenule võimaldatav maksepuhkus ei ole seotud hindade langusega kinnisvara turul. Põhjendatud taotluse korral võimaldab Nordea pank kliendile alati maksepuhkust põhiosa maksete osas."

Ta lisas, et pank üritab pigem reguleerida maksepuhkuse perioodi pikkust ning ei võimalda põhjendamatult pikka maksepuhkust.

"Nordea annab kindlasti maksepuhkust kodulaenule oma klientidele juhul, kui tegemist on esimest korda taodeldava maksepuhkusega. Samuti pikendab pank maksepuhkuse perioodi, kui on veendunud, et senine panga poolt antud maksepuhkus ei ole osutunud piisavaks kinnisvara tagatise müügi jaoks ja kliendid on näidanud üles piisavat koostöövalmidust, kehtestades müügisolevale kinnisvarale mõistliku hinna," selgitas Kallast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2008, 09:43
Otsi:

Ava täpsem otsing