Ligi: aktsiisid ongi inimeste ahistamiseks

12. september 2008, 19:12

Aktsiisid ongi selleks, et teatud sfääre
ahistada ja tarbimist piirata, kutsus reformierakondlane Jürgen Ligi inimesi
üles oma tarbimisharjumusi muutma.

„Aktsiisid ongi selleks, et teatud sfääre ahistada. See kõlab küll küüniliselt ja selle eest mind ka nuheldakse. Aga nii tegelikult on, et aktsiisid kehtestatakse kaupadele, mille tarbimist tahetakse piirata,“ kutsub Jürgen Ligi homses Raadio 2 saates Ülekuulamine inimesi oma tarbimisharjumusi üle vaatama.

„See, mida aktsiisidega tehakse, on praegu ainuõige valik, mina olen valitsusele soovitanud sama. Ei ole midagi teha, kui valitsus kiitis eelmisel aastal heaks vale prognoosi nagu valitsused seda ikka teevad. Ja üks vastutustundlik valitsus sellises olukorras peab oma majapidamise korda saama,“ selgitab Ligi valitsuse olukorra keerulisust.

Eesti tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis peab valitsuse majanduspoliitika üheks suurimaks möödalaskmiseks seda, et on tekitatud illusioon lõputust majanduskasvust.

„Mitmedki ettevõtjad on öelnud, et see, mis hetkel toimub, on ikka täitsa Seewald ja et nad ei julge hommikul lehte lahti tehagi,“ kirjeldas ettevõtjate ja valitsuse vahelisi suhteid ning riigieelarve arutelus kõlanud erinevaid maksu- ja aktsiisi tõusu teemasid Tarmo Kriis. „See jätab väga rabeda mulje, mismoodi on valitsus täna maksudega eelarveprotsessis käitunud.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing