Reform nõuab Savisaarelt aru korteri odavmüükide kohta

Annika Matson 18. september 2008, 17:44

Tulenevalt Riigikontrolli aruandest
korterite otsustuskorras müükide kohta Tallinnas, esitas Reformierakonna
fraktsiooni arupärimise linnapea Edgar Savisaarele.

"Viimase kahe aasta jooksul Tallinnalt otsustuskorras korteri võõrandanud inimestest neljandik müüs soetatud eluruumi edasi ja vähemalt 145 enampakkumiseta müüdud korteri omanikuks ei ole enam isik, kellele linn selle eluruumi võõrandas,“ viitas Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Ülle Rajasalu riigikontrolli aktile, teatas erakond.

„Lisaks selgub auditist ka tõsiasi, et linn on otsustuskorras võõrandanud eluruume muu hulgas inimestele, kelle sissetulekud olid piisavad, et lahendada ise oma eluasemeprobleemi,“ lisas Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. ”Taoline korterite odavmüük on ebaõiglane kõigi maksumaksjate ning eriti nende inimeste suhtes, kes võtavad pangast mitmekümneks aastaks laenu, et osta endale kodu turuhinnaga,” taunis Holsmer Keskerakondliku linnavõimu tegevust.

„Avalikkuseni on jõudnud küllalt näiteid sellest, kus korterid on läbi tankistide jõudnud osavate asjameeste kätte. Niisamuti ei ole ka saladus, et odavkorteri ostjate hulka on sattunud ka Keskerakonna parteipiletit omavad kodanikud,“ lisas Rajasalu.

Reformierakonna fraktsioon ei toeta korterite otsustuskorras müüki, millega on läbi aastate loodud uut ebaõiglust. Aastatel 2002-2006 on linn müünud sundüürnikele 969 korterit kokku 6,2 miljoni krooni eest, mis teeb ühe korteri hinnaks 6400 krooni. Pesumasina hinna eest korterite müügiga on linn kaotanud aastatega sadu miljoneid kroone.

Reformierakonna fraktsioon küsib arupärimises, kas Tallinna linn omab ülevaadet selle kohta, kui palju müüdud korteritest juba loetud kuude (päevade) jooksul omanikku vahetab ning kas ei peaks sarnase olukorra vältimiseks tulevikus korteri võõrandamisega kaasnema klausel, mis keelaks teatud aja jooksul korteri edasi müümise. Niisamuti tahetakse teada, miks ei võeta korterite müügil arvesse inimeste varanduslikku olukorda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 07:15
Otsi:

Ava täpsem otsing