Omanike Keskliidu juhatuse esimeheks sai taas Urmas Reinsalu

11. oktoober 2008, 17:11

Täna toimunud Eesti Omanike Keskliidu
korralisel üldkoosolekul valiti 20-liikmeline volikogu ja revisjonikomisjon.
Juhatuse esimeheks valiti tagasi riigikogu liige Urmas Reinsalu.

Samuti kinnitati olulisemate põhikirjaliste muudatustena valdkondliku ühenduste muudatuste loomine, pidades silmas korteriühistute, energeetika ja kommunaalteenuste valdkonda, teatas liit.

Omanike Keskliidu Üldkoosolekul edastati pöördumine avalikkuse poole:

Eesti Omanike Keskliidu üldkogu väljendab tõsist muret kommunaalteenuste (küte, vesi, jäätmevedu) hüppelise hinnatõusu üle. Selle kompenseerimiseks on oluline riigi ja kohalike omavalitsuste poolne koduomanike abistamine energiasäästu toetamise ja kommunaalteenuste läbipaistva hinnakujunduse kaudu.

Üldkogu esitab oma kolm nõudmist, mis on kõigi omanike huvides. Nõuame monopolistlike kommunaalteenuste hinnatõusu kulupõhiseks viimist. Universaalteenuste hinnad peavad olema läbipaistvad, vaidlustatavad ning kulupõhised.

Nõuame jätkuvalt kodualuse maa vabastamist seadusega maamaksust. See on üks reaalseid samme, mida järgnevatel hinnatõusu aastatel saab riik teha koduomanike kulude koormuse leevendamiseks.

Nõuame omandi- ja maareformi tegelikku lõpule viimist. Selleks tuleb reform selle viimases faasis tsentraliseerida ning määrata selge lõpptähtaeg. Liidul on täna ligi 13 000 liiget. Kutsume meiega liituma kõiki korteri-, maja-, suvila- ja taluomanikke, korteriühistuid ning kohalikke koduseltse.

Arvukamalt suudame liidu huvisid tõhusamalt kaitsta suhetes avaliku võimu ja ettevõtjatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2008, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing