BLRT: börsile minek pole enam aktuaalne

15. oktoober 2008, 18:07

BLRT kommunikatsioonidirektori Anu
Hallik-Jürgensteini sõnul on ettevõte kaalunud võimalust minna börsile,
kuid kuna üldmajanduslik taust ja negatiivsed trendid seda ei soosi, siis
pole see teema enam aktuaalne.

GILD Bankers avalikustas täna Eesti väärtuslikemate ettevõtete nimekirja. BLRT on tabelis seitsmendal kohal ning ettevõtte väärtus on kasvanud 15,9%.

Tallinna börsi juht Andrus Alber peab BLRT-d potentsiaalseks börsikandidaadiks. Olete seda kaalunud?

Oleme kaalunud võimalikku börsile minekut. Täna ei ole see mitmete asjaolude tõttu aktuaalne. Esiteks ei soosi seda üldmajanduslik taust ja negatiivsed trendid. Teiseks peab sellel olema kindel eesmärk. Tavaliselt on selleks täiendavate finantsvahendite hankimine mõne uue projekti tarvis või seniste omanike soov oma osalus müüa – täna ei ole kumbki teema meile aktuaalne.

Mis on BLRT edu saladuseks, et ka lanegvas majanduses ollakse nii edukad ja suudetakse kasvada?

Viimastel aastatel oleme tõepoolest saavutanud päris kiire kasvu ja saame juba aastaid kokkuvõtteid tehes öelda, et lõppev aasta oli edukam kui eelmine. Edu saladuseks võib lugeda põhimõtet: „mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt“. BLRT tegutseb kokku seitsmes riigis ja selle põhimõtte kohaselt on igas riigis oma meeskond. Kohalikud tunnevad kõige paremini inimeste mentaalsust. Inimesed on alati aga võtmeküsimus. Teise edutegurina tooksingi välja meeskonna – tööd ei tee ja edu ei saavuta masinad või tehnoloogiad, vaid ikka inimesed. Kolmandaks edu aluseks võib pidada paindlikku struktuuri – keskkonda tuleb pidevalt monitoorida, analüüsida protsesse ja vastavalt sellele käituda. Igasugune äritegevus on oma olemuselt riskide võtmine, seetõttu ei võta me kunagi liigseid riske, vaid oleme pigem konservatiivsed.

Mainimata ei saa meie puhul jätta ka suuri investeeringuid – nii tehnoloogiatesse kui ka inimestesse – teenitud kasum investeeritakse ettevõtte arengusse.

Samas ei saa öelda, et keskkond meid ei mõjuta – kõik on omavahel seotud. Kui näiteks meie klient või partner ei saa laenu uue projekti alustamiseks, siis see kohe mõjutab meidki.

Mõni soovitus nõrgematele - kuidas praegu ellu jääda?

Tuleb muutuda efektiivsemaks, odava tööjõu eelist meil enam ei ole. Tuleb olla paindlik ja otsida uusi lahendusi – ka kehvadest oludest on alati olemas väljapääs ja iga languse ajal on olemas võitjad.

Millised on plaanid lähitulevikuks?

Nagu alati nii ka nüüd analüüsime majanduskeskkonda – nii kohalikku kui globaalset. Kindlasti jätkuvad investeeringud tehnoloogiatesse ja protsessidesse, mis aitavad kaasa efektiivsuse ja tööviljakuse tõusule. Aktuaalne on kvalifitseeritud tööjõu küsimus. Teatud määral on see lahenenud tänu näiteks ehitussektoris vabanenud tööjõule. Samas on ikkagi puudus näiteks inseneridest, kõrge kvalifikatsiooniga keevitajatest, kellel on kogemus off-shore sektoris, arendame taastuvenergeetika suunda – kõike, mis puutub meretuuleparkidesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2008, 20:53
Otsi:

Ava täpsem otsing