12. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

BLRT: meie suuremad kliendid on rahahädas

BLRT Grupi strateegia- ja arendusjuhi Andrei Nassonovi sõnul mõjutab likviidsusprobleemidega klient ka ettevõtet ennast.

"Meie suuremad kliendid on hädas likviidsusega. Kui klient ei suuda maksta, siis see probleem mõjutab ka meid," lausus Nassonov tänasel majandusteemalisel vestlushommikul.

Tema sõnul on ettevõtte suurimaks väljakutseks tootlikkus ja efektiivsus.

„Kui saavutame sama tootlikkuse, mis Euroopa konkurentidel, siis saab meist tulevikus tugev ettevõte,“ märkis Nassonov ning prognoosis ettevõtte aastaseks käibekasvuks 20-25%.

"Püüme keskenduda rohkem merendusele, see pole nii sõltuv lühiajalisest turbulentsist. Need tellijad on suured firmad, kes saavad raha riigilt,“ lausus Nassonov.

Kalev Chocolate Factory ASi IT- ja arendusjuht Marek Trautmann rääkis samal majandusteemalisel vestlushommikul, et oluline on jälgida ka seda, et võlgnevused ei kasvaks. „Kuna majandus on tõmblev, siis võivad firmad otsustada ühel hetkel asjad kokku panna,“ märkis Trautmann, kelle sõnul Kalevi tooted on siiski esmatarbekaup ning lähiajal erilist langust oodata ei ole. „Eks lähtume Eesti Panga prognoosidest, kuid erilist langust võrreldes teistega meil näha pole,“ lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt