1. koht: Tippkokad saavad tööriided Eestist

Ain Alvela 19. november 2008, 00:00

Kuigi OÜ Segers Eesti Tapa vabriku juhataja Hede Alabert lubas alguses ettevõtte tegemisi ja käekäiku lahkesti iseloomustada, jäid ajakirjaniku hilisemad kõned tema taskutelefonile paraku vastuseta. Sestap peame ettevõttest ülevaadet tehes toetuma vaid n-ö kolmandatest allikatest pärinevale infole.

Tuleb tunnistada, et ega infot Segers Eesti kohta just palju leidu. Tootmisüksus asub Tapal, laohoone Kundas. Küll juba 1996. aastal Eesti äriregistri andmete põhjal tegevust alustanud ettevõte eelmisel aastal veel Äripäeva rõivatööstuse edetabelis jälge maha ei jätnud.

Tänavu lõi Segers aga konkurente pika puuga, kusjuures kõige muljetavaldavam oli firma kasumi kasv - 2006. aasta 2,9 miljonilt kroonilt 9,8 miljonile kroonile 2007. aastal. Seega aastaga umbes kahe kolmandiku suurune kasumihüpe.

Tegemist on peaasjalikult kokariideid valmistava ettevõttega. Segersi klientide hulgas on hulk Eesti restorane ja teisi toitlustusettevõtteid.

Segers Eestil on Ukrainas põhiliselt toodete müügiga, vähemal määral ka tootmisega tegelev tütarettevõte, mis tootis 2007. aastal ligemale üheksa miljoni krooni suuruse müügitulu.

Ettevõtte majandusaasta aruanne näitab aasta-aastalt kulgevat stabiilset kasvu Näib, et mullu tegeles firma hoogsalt tootearendusega, tuues turule mitmeid uusi, valdavalt villasest materjalist töörõivaid.

Müük Eesti toitlustusettevõtetele moodustas 2007. aastal veidi alla miljoni krooni, seega ettevõtte üle 62 miljoni krooni suurust kogukäivet arvestades äärmiselt tühine osa. Eksport euroliidu maadesse suurenes eelmisel aastal tunamullusega võrreldes 1,3 miljoni krooni võrra.

Lõviosa, koguni 98% Segers Eesti toodangust läheb Rootsi, üks protsent jääb Eestisse ja tühine osa müüakse ka Lätti ning Poolasse. Firma toodangu turustaja Rootsis on emaettevõte Segers Fabriker AB.

Segers Eesti juhataja Roger Ingemar Larsson märgib mulluses majandusaasta aruandes, et 2008. aastal on kavas keskenduda tootmise planeerimise programmi juurutamisele, eesmärgiga lühendada tootmisprotsessi ja muuta seda paindlikumaks.

Viimasel kolmel aastal on Segers Eesti järjepidevalt töötajate arvu vähendanud. Kui veel 2005. aastal oli ettevõtte palgalehel 146 inimest, siis mullu oli neid järele jäänud vaid 86.

Ilmselt suuresti just tänu sellele suutis ettevõte mullu vähendada tööjõukulusid 2006. aastaga võrreldes ligemale seitsme miljoni krooni võrra ehk umbes kaks korda.

Segers on tegutsenud meie vallas juba 1990ndate keskpaigast alates ning aeg on näidanud, et see ettevõte on nüüdseks väga selgelt suutnud oma valdkonnas edasi areneda ja välja kasvada tugevaks nišitooteid pakkuvaks firmaks.

Segersi toodangut on ühtaegu silmal kena vaadata ja samuti on see valmistatud väga kvaliteetselt ning kõik rõivamudelid on praktilised.

Kindlasti võime öelda, et meil on äärmiselt hea meel selle üle, et seesugune ettevõte meil siin vallas tegutseb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing