Liviko: Eesti ekspordipartnerid optimismi ei luba

25. november 2008, 16:49

Liviko näeb järgmisel aastal
ekspordi kasvu vaid alustatud projektide arvelt, ütles firma juht Janek
Kalvi.

"Kui vaadata Eesti põhiliste ekspordipartnerite majandusprognoose, siis makromajanduslikud näitajad justkui ei luba palju optimistlik olla. Peaaegu kõik ekspordipartnerid näevad majanduskasvu pidurdumist ja mõned üksikud isegi langust järgmisel aastal," rääkis Kalvi.

Liviko on tema sõnul pigem konservatiivne, järgmiseks aastaks nähakse ekspordi kasvu vaid juba alustatud projektide arvelt. "Olemasolevatel turgudel kasvu me ei näe ja prognoosida ei julge, pigem teeme jõupingutusi selleks, et mahte säilitada," tunnistas ta.

"Mis puudutab seda aastat, siis tegemist on inertsiga, ega lepinguid üle öö üles öelda. Olen pigem murelik järgmise aasta suhtes, tahaks loota, et eksport siiski näitab kasvu, vaid ei lähe üleüldise trendiga kaasa," lisas Kalvi.

Ta ütles, et Eesti ettevõtted on ekspordi tõusu nimel palju tööd teinud ning see võib jääda ka majanduslanguse tingimustes püsima.

Liviko ettevõtete grupi 2008. aasta üheksa kuu müügitulu oli 1,37 miljardit krooni, milles sisaldub Eesti riigi tuludesse tasutud alkoholi aktsiisimaks 501,8 miljonit krooni. Müügitulu kasvas eelmise aasta tulemustega võrreldes 18%, otseselt Lätti ja Leetu laienemisest tingitud müügi suurenemise arvelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing