Einstein: peame arendama Venemaaga paremaid suhteid

01. detsember 2008, 09:50

Venemaa suurel turul on ruumi meie
paljudele majandusharudele, aga praegu on eksport tõsiselt poliitilistel
põhjustel takistatud, ütles Kunda Nordic Tsemendi ostudirektor Meelis
Einstein.

Küsimusele, mida peaks valitsus tegema, et majandust elavdada, vastas Einstein: "Tähtis säilitada stabiilset majanduskeskkonda - maksud ei hüppa üles ja alla ning nende areng on pikas perspektiivis teada".

"Teine oluline valdkond on EL fondide raha ära kasutamiseks omafinantseeringu leidmine. See annaks ehitusele ja kõigele sellega kaasnevale nii hädavajalikku lisa hapnikku," lisas ta.

"Kolmandaks on Venemaaga paremate suhete arendamine. Praegu näeme tihti allergilist majanduse eest vastutustundetut olukorra teravdamist. Nende suurel turul on ruumi meie paljudele majandusharudele, aga praegu on eksport tõsiselt poliitilistel põhjustel takistatud. Näitasime oma kangust, nüüd on aeg konstruktiivsemalt oma käitumist planeerida," märkis ta.

"Arvan, et kuna tootjatest olime meie peaaegu ainukesed (ehitaja oli siiski ka), siis tööstus ja tootmine on kuidagi alahinnatud. Minu arvates peaks tööstust paremini väärtustama. Pangad teevad alati kasumit, ka siis, kui kõik teised majandusharud juba käpuli on. Arvan, et nende tulemused on vedi ülehinnatud," kommenteeris ta Äripäeva TOP 10 hulka pääsenud ettevõtteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2008, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing