Läti küsib IMFilt hiigelsummat - 5 mld eurot

01. detsember 2008, 13:44

Läti vajab IMFilt ja Euroopa Liidult 5
miljardit eurot laenu, Läti valitsus lükkas selle info pärastlõunal ümber,
vahendas biznews.lv.

Varem on Läti rahandusminister Atis Slakteris rääkinud 3 miljardist eurost. 5 miljardist rääkis Slakteris täna uudisteagentuurile Reuters.

Rahandusministeeriumi eksperdid usuvad, et 5 miljardit eurot päästab maa kriisist.

"See tundub mulle realistliku hinnanguna. Umbes kolm miljardit eurot on vaja, et majandust toetada, ja ligikaudu 2 miljardit aitaks katta riigieelarve defitsiiti ning teisi valitsuse väljaminekuid," ütles Slakteris täna hommikul.

Slakterise sõnul peab Läti valitsus kulusid kokku tõmbama, sest muidu võib riigieelarve defitsiit kasvada 10%ni SKPst või suuremaks kui 1,5 miljardit latti. Valitsus loodab defitsiidi hoida 3% tasemel.

Läti valitsus teatas, et jutud küsitavast 5 miljardist laenueurost ei vasta tõele, vahendas Läti meedia täna pärastlõunal. Läti Delfi andmetel kummutas Slakteris 5 miljardi eurose laenusumma ja selgitas, et sündikaatlaenude refinantseerimiseks ja riigieelarve defitsiidi katmiseks läheb neil vaja vaid 2 miljardit eurot.

Kolme täiendavat miljardit oleks vaja majanduse arendamiseks, kuid see ei tähenda veel, et riik võtaks selles summas laenu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2008, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing