LHV: Luige teguviis oli tervitatav

02. detsember 2008, 15:50

Väikeinvestori seisukohast olukorda
hinnates oli Ekspress Grupi suuromaniku, meediaärimees Hans H. Luige teguviis
gruppi isikliku rahasüstiga turgutada tervitatav.

"Hans H. Luik on Ekspress Grupi äritegevust toetanud erinevate laenudega, millest võib järeldada, et ettevõte on sellist rahasüsti ka vajanud. Hinnates olukorda väikeinvestori vaatenurgast, on selline teguviis tervitatav. Olgu tegemist äritegevuse restruktureerimise või lisakapitali kaasamisega, üks on kindel, rasketel aegadel oodatakse suuromanikelt ikka valmidust ettevõtte tegevusse rohkem sekkumiseks ning äritegevuse normaalse toimimise tagamiseks," kommenteeris analüütik Henri Adams.

"Rääkides Delfi ostust võib tagantjärgi tarkusena loomulikult öelda, et tõenäoliselt võeti sellega endale liiga suur koorem kanda. Kuid olgem ausad, ega tehingu sõlmimise ajal ei kujutanud praktiliselt keegi ette seda, milline globaalne majanduskriis meid ees ootamas on," lausus Adams ning lisas, et seetõttu hinnati ka firmade väärtusi tunduvalt kõrgemalt ning tulevikuväljavaated näisid üsnagi roosilised.

Ekspress Grupi aktsiale on LHV andnud Müü soovituse ning hetkel põhjust selle muutmiseks ei näe. "Usume, et järgmine aasta tuleb ettevõtte jaoks üsnagi keeruline ning eelkõige hoiame silma peal just sellel, kuidas saadakse hakkama võlakohustuste täitmisega," märkis analüütik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2008, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing