BÖRS: Apple'il ees rahulikum aeg

16. jaanuar 2009, 18:06

Tehnoloogia- ja disainimaailma ühenduslüli
Apple'i juht Steve Jobs teatas neljapäeval, et lahkub ajutiselt ettevõttest ning
tegeleb juunini oma tervise parandamisega.

Tema eemaloleku ajal jääb ettevõtte rakmeid enda kätte hoidma juhtkonna liige Tim Cook. Kes see mees aga on? Teda kirjeldatakse kui vaikset inimest – vastupidiselt kaunis ägeda suhtlemismaneeriga Jobsile. Cooki eraelust teavad vähe isegi lähemad töökaaslased, kuid tema olemasolul saab ettevõttes n-ö must töö tehtud. Just teda peab Bloomberg inimeseks, kes on ettevõtet juba aastaid vaikselt juhtinud.

Ma ei taha päris kindlasti vähendada Apple'i üheks sümboliks kujunenud Steve Jobsi rolli. Tema on mees, kes käib esinemas ja kes saab öelda: "Ta-daa!!!" ning kellesarnast visionääri mujalt maailmast naljalt ei leia. Ning kui ta päriselt lahkuma peaks, ei jää Apple Apple'iks, vaid muutub Sonyks, nagu kirjutas MarketWatch.

Aga nagu räägib uue juhi Tim Cookiga mõned aastad "õunaettevõttes" koos töötanud Mike Janes, on Cook see, kes kogu disaini virvarrist ettevõtte kontole raha tekitab.

Investoritele peaks kindlust pakkuma ka asjaolu, et Cook asendas Jobsi ka aastal 2004, mil viimane võitles vähiga ning ettevõte seisis kindlalt rajal ka siis.

Janes peab endist kolleegi väga Apple'ile pühendunud tõsiseks tööinimeseks, kes suudab rahuliku lähenemisega säilitada töötajate lojaalsust ja inspireeritust. Cook'ile võib ette heita vaid Jobsile väga omase lennuka fantaasia puudumist, kuid see ei tohiks lühikeses perspektiivis ettevõtet liigselt kahjustada.

Ka juba 13 aastat seda ettevõtet analüüsinud Jupitermedia analüütik Michale Gartenberg usub valge õuna edusse juhi äraolekul. Ta sõnas Bloombergile, et investorid võivad rahulikud olla – nende raha on kindlates kätes.

Uskuge siis teiegi, kallid investorid, et see ettevõte püsib rajal ka ajal, mil visionäär on eemal, sest juhtimine oluliselt muutunud pole ning rahakotile ongi ilmselt parem uute vidinate ostudest väikest puhkust anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 21:17
Otsi:

Ava täpsem otsing