Kütusefirma GT Oil Estonia pankrotiprotsessis

04. märts 2009, 18:23

Harju Maakohus algatas kütuse
hulgimüügifirma GT Oil Estonia pankrotimenetluse. Ettevõtte juhatuse liikme
Margus Kuke sõnul on raskuste põhjuseks üldine olukord finantsmaastikul ning
Eesti-Vene suhetes.

„Värskelt investeerinud ettevõtete grupp, mille põhitegevuseks on importida kütust Venemaalt ning eksportida seda läände, pole kahe aasta jooksul saanud ühtegi kaubakinnitust Venemaa Oktoobriraudtee poolt. Ka olukord finantsmaailmas pole sama, mis kaks aastat tagasi,“ selgitas ta. Kuke kinnitusel loodetakse raskustest siiski välja rabeleda.

Terminali tegevus on peatatud, küll toimib jaemüügiettevõte GT Tanklad, lisas ta.

4. märtsi seisuga on GT Oil Estonia maksuvõlg 1 103 853 krooni, millele lisandub intressivõlg 217 849 krooni. Lisaks on ettevõttel Krediidiinfo andmetel juba 2007. aastast üleval miljonilised kohustused panga ees.

Kohus määras GT Oil Estonia ajutiseks pankrotihalduriks Oliver Ennoki ning pankrotiavaldus vaadatakse läbi Harju Maakohtus 27. märtsil toimuval istungil.

Taust

2001. aastal loodud kütuse jae- ja hulgimüügifirma. Pakkus kodulehekülje andmetel maaletooja hindadega diislikütust ning kerget kütteõli. Klientide hulgas oli suuri Eestis tegutsevaid tanklakette ning hulgimüüjaid, aga ka hulgaliselt kütuste lõpptarbijaid.

Ostis 2006. aastal 50 protsenti kahjumis tanklaketist Olerex ning keti tanklatega tegelevast ettevõttest Olerex Vara. Viimases müüs osaluse 2007. aastal.

2007.a suvel esitas GT Oil Estonia vastu pankrotiavalduse Šveitsi firma Magrat Commodities, mis tegeleb kõikvõimalike finantseeringutega. GT Oil oli ettevõttele jäänud võlgu kütusetarnete eest.

Eelmise aasta aprillis kinnitas Kukk Äripäevale, et ettevõte loodab kiiresti võlad kustutada. „Tegevuse refinantseerimine on lõppjärgus,“ ütles ta toona.

Sama aprillikuu lõpus algatas Harju maakohus GT Oil Estonia pankrotimenetluse ja määras siis ajutiseks pankrotihalduriks advokaat Monica Pihlaku.

GT Oil Estonia

51 protsenti kuulub Soome firmale Argentia Oy, 49 protsenti osaühingule MK Kütusekaubandus. Viimase osanik oli eelmise aasta oktoobrini Margus Kukk, edasi Vahur Haan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing