SEB: Läti SKP kukub 20-22%

24. mai 2009, 13:45

Läti majandus võib teises kvartalis
langeda täielikku mülkasse ehk SKP kukub SEB panga veterananalüütiku
Andris Vilksi hinnangul tervenisti 20-22%.

Vilksi sõnul on teine kvartal Läti majandusel sel aastal ilmselt kõige viletsam periood, ütleb asjatundja uudisteagentuurile LETA antud intervjuus. Aastaseks SKP kärbumiseks ennustab Vilks tervikuna 14-17%.

analüütik loodab, et väljakuulutatud restruktureerimisreformid sujuvad kenasti augusti-septembrini, mil tema arvates on Läti valitsusel uuesti vaja riigieelarvet kärpida.

"Suur osa riigieelarvest on kasutamiskõlbmatu. Seda peab jätkuvalt edasi kärpima. Eelarvet peab praegu vähendama, kuigi on selge, et majandus võib uuesti kasvama hakata alles aastate pärast," räägib Vilks.

Vilksi sõnul on kõige tähtsam küsimus, kuidas eelarvetulusid kergitada. Nagu Eestiski, ei ole ka Lätis ainult kulude kärpimisest mingisugust kasu.

"Kui IMF raha on Lätisse jõudnud, peaks sellest vähemalt miljard eurot kulutama majanduse stabiliseerimiseks, see uuesti kasvama asuks," rõhutab Vilks.

Läti peaminister Valdis Dombrovskis ütles uudisteagentuurile, et suure tõenäosusega on riigi majanduslanguse põhi käes ning uuesti võib Läti kosuma hakata juba 2010. aasta teises pooles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing