Rahvaliit sõnastab täna oma nõudmised

25. mai 2009, 15:04

Rahvaliidu volikogu istub täna kell 16
maha, et arutada läbi oma lähtekohad, millega koalitsiooniläbirääkimistele
minnakse.

Rahvaliidu aseesimees Kajar Lember ei kinnitanud ega lükanud ka ümber, nagu oleks tulumaksutõus üks nendest nõudmistest, mis läbirääkimistelauale pannakse.

„Pigem olid need minu mõtted, mille ma erakonnakaaslastele saatsin ja mis meedias paraku erakonna seisukohtadeks formuleerusid,” ütles Lember kommentaariks oma eelmisel nädalal meediasse sattunud kirjale, milles ta nimetab läbirääkimiskohtadena üksikisiku tulumaksu tõusu paari protsendi võrra, omavalitsuste tulubaasi suurendamist, tulumaksuvaba miinimumi tõstmist. Ära tuleb Lemberi sõnul hoida riigimetsa müümine, pensionide ja lastetoetuse kärpimine ja põllumeeste toetuste edasine vähendamine. Kirjas seisab ka, et Eesti riigil on tõeline probleem rahavoogudega ning käes on reaalne likviidsuskriis, mis muutub lähikuudel juba väga tõsiseks.

„Milliseks kujunevad erakonna lähtekohad koalitsiooniläbirääkimistel, seda me hakkamegi täna kell neli volikogus arutama. Ega väga palju sellele lisada, mis juba välja öeldud, praegusel hetkel polegi,” lausus Lember.

Täna õhtul otsustatakse Rahvaliidu erakorralisel koosolekul Lemberi sõnul ära nii läbirääkimistele minemine, kui pannakse paika ka see, kes Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liiduga koos laua taha istuvad.

„Rahvaliidu põhikirja kohaselt otsustab volikogu erakonna osalemise valitsuskoalitsioonis ja Vabariigi Valitsuses ning nimetab erakonna ministrikandidaadid, seda tehakse pärast koalitsioonikõnelusi,” ütles Rahvaliidu volikogu esimees Vello Tafenau. ,,Erakonna juhatus otsustas möödunud esmaspäeval anda volitused koalitsioonikõneluste delegatsiooni moodustamiseks erakonna esimehele Karel Rüütlile,“ lisas ta.

Eestimaa Rahvaliidu volikogu tuleb kokku täna kell 16 Tallink Spa Conference Hotellis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 15:14
Otsi:

Ava täpsem otsing