Nestor: Ojuland vassib

28. mai 2009, 14:08

Sotsiaaldemokraatide üks liidreid Eiki
Nestor leiab, et Reformierakonna rünnak eesotsas Kristiina Ojulandi tänase
avaldusega sotsiaaldemokraatide suunas näitab, et parempartei tahab jätkuvalt
minna eurole üle ühiskonna nõrgemate liikmete arvel.

“Reformierakonna esikandidaat ei näita nüüd ennast küll väga euroopalikust küljest. Seal on muuseas kombeks mitte valetada. Ka meie peame euroga ühinemist vajalikuks ja õigeks sammuks,” kommenteeris Nestor reformierakonna rünnakuid.

Nestori sõnul on Reformierakond ise lasknud kaks korda käest Eesti riigi eurole ülemineku võimalused. “Reformierakond on pidurdanud Eesti eurole üleminekut, lükates tagasi Ivari Padari rahandusministri aegsed ettepanekud riigieelarve tasakaalustamiseks," märkis Nestor.

"Riigi tulude ja kulude tasakaalu nimel ei saa ainult kärpida, kärpida ja veel kord kärpida. Eurot ei saa saavutada matusetoetuste, tudengitoetuste või pensionäride arvel. Olukorda tuleb reaalselt hinnata. Ehk siis üleminek eurole ühiskonnas nõrgemate arvel ei ole õige samm. Selline stiil oli iseloomulik kommunistlikule diktatuurile, mitte vabale ühiskonnale, mida sotsiaaldemokraadid ehitavad,” lisas poliitik.

Euroopa Parlamendi liikme Katrin Saksa sõnul on Ojulandi väide, et Euroopa sotsid olid vastu kommunismi kuritegude hukkamõistmisele, sulaselge vale. “Siinkohal ei maksa küll vassida ega silte külge kleepida, selline poliitiline stiil peaks kuuluma marksistlikku minevikku. Sotsiaaldemokraadid on Euroopa Parlamendis väga aktiivselt tegelenud totalitaarsete režiimide kuritegude hukkamõistmisega. Eesti ja Ungari sotsiaaldemokraatidest saadikute algatusel võttis Euroopa Parlament vastu kirjaliku deklaratsiooni 23. augusti kuulutamisest stalinistliku ja natsistliku režiimide Euroopa mälestuspäevaks, millel oli sotsiaaldemokraatidest allakirjutanuid suhtarvult rohkem kui konservatiive,” märkis Saks.

Ojuland ründas oma avalduses lisaks üle-euroopalise sotsiaaldemokraatide partei esimehele Poul Nyrup Rasmussenile ka endist rahandusministrit Ivari Padarit, süüdistades teda eelarvega manipuleerimises eesmärgiga vältida euroga liitumiseks vajalikke ettevalmistusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing