Ojuland: euro edasilükkamine on vastuvõetamatu

28. mai 2009, 12:08

Eurole ülemineku mahategemine näitab
sotside-marxsistide tõelist palet ja on isegi diskussiooniainena vastuvõetamatu,
kritiseeris reformierakondlasest riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland
üle-euroopalise sotsiaaldemokraatide partei esimees Poul Nyrup
Rasmusseni avaldust, et Eesti ei peaks püüdma iga hinna eest 2011. aastaks
euroga liituda.

"Sellist mõttesähvatust on võimatu võtta tõsiselt. Poul Nyrup Rasmusseni seisukohavõtt on isegi diskusiooniainena vastuvõetamatu. Eesti seab oma eesmärke ise, Euroopa sotside vastuseisule vaatamata. Tuletan meelde, et Euroopa sotside vastuseisule vaatamata saavutati kommunismi kuritegude hukkamõistmine. Euroopa sotside vastuseisule vaatamata teeme me kõik, et Eesti oleks valmis minema üle eurole lähiaastatel," teatas Ojuland.

Ta märkis, et tal tuli ka välisministri ametis olles kokku puutuda toonaste juhtivate sotside, näiteks Saksamaa liidukantsleri Schröderi valitsusliikmete hoiakutega, et milleks Eestile NATOt üldse vaja on ning isegi Euroopa Liitu astudes oli tunda vasakpoolsete vastuseisu. "Selle taustal on eurole ülemineku mahategemine sotside-marxsistide tüüpiline käik," märkis Ojuland.

"Jääb ainult küsida, mis oleks siis saanud, kui Eesti ei oleks saanud ei NATOsse ega Euroopa Liitu, kas Eestit oleks oodanud samasugune saatus kui Gruusiat? Kas siis oleks sotside silma kinnipigistav suhtumine samasugune, kui täna Gruusia puhul?" esitas ta küsimuse.

Ojuland viitab oma avalduses sellele, et ka Eesti Sotsiaaldemokraatlik erakond kuulub Poul Nyrup Rasmusseni juhitavasse üle-euroopalisse parteisse. "Kas endine rahandusminister ise ei julgenud välja öelda, et nad ei tahagi euroga liitumiseks ettevalmistusi teha? Kas selleks oli vaja tuua Eestisse Taani endine peaminister? Kas selle tõttu ei esitanud Padar rahandusministri ametis valitsusele vastuvõetavat ja eurole üleminekuks vajalike tingimustega eelarvet?" ründas Ojuland sotse.

"Kinnitan, et Reformierakond valitsusjuhina ei lase end mõjutada sotside vildakatest ja Eesti inimeste heaolu ohustavatest avaldustest. Me jätkame ettevalmistusi liitumiseks euroga," kinnitas Ojuland.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing