Ministeerium: turismitoetuseks saab suuremat tuge

05. juuni 2009, 13:56

Uue määruse järgi on turismitoodete
arendamise toetuse minimaalne suurus varasema 1,5 miljoni Eesti krooni
asemel üks miljon krooni ja toetuse maksimaalset suurust suurendatakse 5
miljonilt Eesti kroonilt 10 miljoni Eesti kroonini projekti kohta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kirjutas täna alla määruse, millega muudetakse kahte Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist finantseeritavat turismivaldkonna toetusmeedet, teatas ministeerium.

Olulisimad muudatused tehakse turismitoodete arendamise väikeprojektide toetamise meetmes, milles kehtestatakse toetuse minimaalseks suuruseks varasema 1 500 000 Eesti krooni asemel 1 000 000 Eesti krooni ja toetuse maksimaalset suurust suurendatakse 5 000 000 Eesti kroonilt 10 000 000 Eesti kroonini projekti kohta.

Nimetatud muudatus võimaldab toetust anda suurematele investeeringutele, mis aitavad kaasa töökohtade säilimisele ja loomisele turismisektoris. Turismisektor hõlmab hinnanguliselt 8% kogu tööhõivest Eestis.

Kuigi Eesti turismil läks eelmisel aastal paremini kui Euroopas tervikuna, on Eesti probleemiks jätkuvalt see, et välisturistide Eestis viibimise kestus on suhteliselt lühike, mille üheks põhjuseks on huvitavate ajaveetmisvõimaluste vähesus. Viimastel aastatel on Eestis viibimise kestus pigem lühenenud. Uute turismitoodete väljaarendamine suurendab välisturistide huvi Eestisse reisimise ja Eesti eri piirkondade külastamise vastu ning aitab kaasa viibimise kestuse ja turismitulude kasvule.

Meetme eesmärk on Eesti kui reisisihi rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmine, arendades uuenduslike turismitooteid ja -teenuseid, tuues turiste Eestisse ning motiveerides neid siin pikemalt viibima.

Eestis ööbis 2008. aastal 1,97 miljonit välisturisti, mis oli +3,7% rohkem kui 2007. aastal. Mullu oli Eesti tulu välisturismist 17,6 miljardit krooni. Turismiteenuste osatähtsus Eesti kaupade ja teenuste ekspordis oli 2008. aastal 9,4% ja Eesti teenuste ekspordis 32%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 13:56
Otsi:

Ava täpsem otsing