Atonen: streikijad võivad endale hea firma teha

16. juuni 2009, 10:49

Tavidi nõukogu liikme Meelis Atoneni sõnul
võivad streikijad ise firma teha ja endale ka head tingimused luua, ei ole vaja
"pahade" tööandjatega koostööd teha.

"Ilmselt ei saa liiga paljud Eestis veel aru, et raha ei teki iseenesest. Ja majandussurutis ei ole ilmselt ka veel kõigini jõudnud. Kurb," tõdes Atonen tänase streigiga seoses.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene arvates tuleks tänavale minemise asemel püüda ikka kompromissile jõuda. "Ma arvan, et see ei ole tööandja lubada - kui töötaja kuulub organisatsiooni ja kõik on seadusega kooskõlas, siis on streikimine tema enda vaba valik ja voli," vastas Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene küsimusele, kas ta lubaks ettevõtte töötajatel streikida.

"Ise ma streikima ei läheks, sest ma arvan, et tänases majanduslikus situatsioonis ei viiks see lahendusele lähemale. Täna tuleks ikka maha istuda ja püüda kompromissile jõuda, mitte tänavale minna," lisas Nõgene.

Ka Webmedia juhi ja asutaja Priit Alamäe sõnul tuleks aru saada, et praegu tuleb mõned ebapopulaarsed otsused ära teha.

"Meie töötajatel ei ole mingit põhjust streikida, neid koheldakse ausalt ja õiglaselt," ütles Alamäe tänase streigi kohta.

"Nii riigil kui ka ettevõtetel on vaja teha palju raskeid ja ebapopulaarseid otsuseid selleks, et praegusel raskel ajal toime tulla ja sellest saavad mõistlikud inimesed ka aru," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 15:16
Otsi:

Ava täpsem otsing