Seppänen: streik ei tohiks praegu üldse jutuks olla

16. juuni 2009, 10:06

Elisa Eesti juhatuse esimehe Sami Seppäneni
hinnangul ei tohiks praeguses tööturu olukorras streik üldse kõne alla
tulla.

"See on vist nii, et streik on just see asi, mida töövõtja tööandjaga kokku ei lepi, et küsimus on vist natuke hüpoteetiline, eks?" vastas Elisa Eesti juht küsimusega küsimusele, kas ta lubaks oma ettevõtte töötajatel streikida.

Seppänen arvas, et streik pole Elisa-suguses ettevõttes üldse küsimus ja ka tänases tööturu olukorras ei tohiks see üldse küsimuseks olla. "Need töötajad, kes ei saa täna ikka veel aru, et ettevõtte konkurentsivõime ja tegevuse kohandamine majanduse olukorrale vastavaks on ettevõtlusele elu ja surma küsimused, võivad minu poolest streikida, sest neid inimesi pole ettevõtetes ka pikemas perspektiivis vaja," oli Seppänen karm.

"Seda oleme näinud Soome metsatööstuses selle aasta jooksul – soomlased streigivad ja ei ole nõus palkasid alandama, töö läheb Soomest Rootsi ja sommid ei pea enam üldse ennast tööga kiusama, sest tehased on lõplikult kinni pandud. Rootslased on jälle targemad kui sommid - neil on isegi ametiühingud aru saanud, et nüüd peab seni saavutatud eelistes natuke järele andma," tõi Seppänen võrdlusi naaberriikidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 12:16
Otsi:

Ava täpsem otsing