Ecuador tegi investoritele tünga

16. juuni 2009, 17:57

Ecudori president Rafael Correa mängis turu
üle, vahendas Bloomberg.

Kuue kuu eest lõpetas ta 3,2 miljardile dollarilise võla teenindamise ning ostis seejärel võlakirjad tagasi makstes vähem kui 40 senti dollari kohta, teatas Aberdeen Asset Management.

Ecuador ostis tagasi 91 protsenti teenindamise lõpetanud 2012. ja 2030. aasta võlakirjadest.

Kõiki võlakirjade käsi nii kehvasti ei käinud. Näiteks 2015. aasta võlakirjade hind tõusis eile kaheksa kuu kõrgtasemele, kuna reitinguagentuur Standard Poors tõstis eile Ecuadori riigireitingu kahe pügala võrra kõrgemale kui maksejõuetuse järel. Ecuadori krediidireitinguks on CCC+.

„Ecuador võitis,“ ütles Aberdeeni fondijuht Edwin Gutierrez, kes müüs Ecuadori võlakirjad enne maksejõuetust. „Correa valitsus tegi turu lolliks. Tuletage mulle meelde, et ma kunagi ei mängiks selle selliga pokkerit.“

Venezuela presidendi Hugo Chavezi suur sõber, 46aastane ökonomistiharidusega Correa peatas võlakirjade teenindamise, kuna need on välja lastud ebaseaduslikult. Ta nimetas võlakirja ostnuid tõelisteks monstrumiteks, kes ei kõhkle riiki hävitamast.

9,375 protsendise kupongiga 2015. aasta võlakiri, mis maksis detsembris 17 senti dollarilisest nimiväärtusest tõusis eile 69 sendile. Tootlus kukkus 62 protsendilt 17,6 protsendile.

„Nad loobusid võlakirjade teenindamisest 1999. aastal ja seejärel me kõik ostsime neid jälle,“ ütles Gutierrez. „Turud unustavad. Ahnus jääb alati peale.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 18:27
Otsi:

Ava täpsem otsing