Keskmises joobes juhist saab kurjategija

22. juuni 2009, 10:26

Uus liiklusseadus teeb vähemalt
1,5-promillise joobega roolist tabatud juhist kurjategija, kuid
kriminaaluurimist võib politsei alustada ka kergemas joobes juhi suhtes, kes
välisel vaatlusel tundub kaasliiklejaile ohtlik või kui korrakaitsja välisel
vaatlusel tuvastab, et inimene käitus ebaadekvaatselt – näiteks
tuigerdas.

"See on selle seaduse ainus negatiivne külg, sest kriminaalmenetluse algatamiseks piisab edaspidi vaid politseiniku visuaalsest hinnangust ja igasugune hinnang on alati subjektiivne" kommenteeris 1. juulist jõustuvaid liiklusseaduse muudatusi liiklusjurist Indrek Sirk Postimehele.

Sirgi sõnul tekitab seesugune säte ohu, et süüdi võidakse mõista ka seaduse mõistes süütu inimene ning Sirgi sõnul ei lähe süüdistus kohtus läbi ilmselt vaid siis, kui inimesel õnnestub endale hea advokaat leida.

Positiivne on uues seaduses see, et 1. juulist ei karistata purjuspäi tabatud mootorsõidukijuhte enam ühtse trahviskaala järgi, selle asemel näeb seadus ette kindlad summad. Näiteks 0,2–0,5-promillise joobe puhul lubab seadus teha kuni 6000-kroonise rahatrahvi või jätta inimese pooleks aastaks juhiloata, 0,5–1,5-promillise joobe eest võib karistuseks saada kuni 18 000-kroonise rahatrahvi või juhiloa aastase kaotuse ning 1,5-promilline või raskem joove tähendab vahelejääjale kriminaalmenetlust ja kohtupinki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2009, 10:41
Otsi:

Ava täpsem otsing