Tööotsijad saavad kelmidelt vastu pükse

ÄP praktikant 22. juuli 2009, 14:57

Tänavu on laekunud
rohkem avaldusi kelmidest tööpakkujate vastu, kes koguvad inimestelt raha
ja kaovad seejärel kui vits vette, ütles Põhja politseiprefektuuri
vanemkomissar Rain Kuus.

Äripäeva tuli vihje, et töötukassas ja paljudes portaalides oli üleval kuulutus, kus FIE Jevgeni Lõtkin saadab inimesi tööle Venemaale ja lubab neile kuus 1500 eurot palka. Lisaks pakutakse koha peal tasuta elukohta ja sööki kolm korda päevas. Tööviisa vormistamiseks küsis FIE huviliselt 2000-3300 krooni. Vihjes oli kirjas, et tegelikult viisat ei saa, tööd ka mitte ja viisaraha tagastamisest võib vaid unistada.

Põhja politseiprefektuuri laekus sel nädalal töökuulutuse kelmuseohvritelt kümmekond avaldust ja väidetavalt laekub neid veelgi. Politsei langetab nädala lõpuks otsuse, kas alustab juhtumi põhjal kriminaalmenetlust.

"Mõeldakse, et praegu on palju töötuid inimesi väljas. Pannakse kuulutus, et töötuid püüda. Töösoovijatelt kogutakse mingi rahasumma, mis ei peagi eriti suur olema, aga kõigi pealt kokku tuleb ikka paras ports. Rahad käes, kaob kelm pildilt," kirjeldas olukorda vanemkomissar Rain Kuus.

Tema sõnul ei saa pettuse esinemist sektoritesse jagada. "Eelkõige on tegu ikkagi lihtsamate töökohtadega," lausus Kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 14:57
Otsi:

Ava täpsem otsing