Juske: kui Savisaar tahab hoida usaldust, alandagu maamaksu määra!

28. juuli 2009, 14:36

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad Tallinna
linnavalitsust alandama pärast linna kanalisatsioonivõrgu ehituse odavnemist
maamaksu määra.

"Eks ehitushinnad ole ju tõesti tublisti langenud. Kui Savisaar tahab hoida tallinlaste usaldust, tuleb tal nüüd kindlasti maamaksu alandada, sest omal ajal põhjendati maksutõusu ainult kanaliseerimise kõrgete hindade ja kiire tempoga," kommenteeris tänast Tallinna Vee ja Tallinna linna kokkulepet sotsiaaldemokraat Jaak Juske.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul tõi linnavalitsus pooleteise aasta eest maamaksu hüppeliselt tõstes põhjenduseks vajaduse ehitada välja pealinna kanalisatsioonivõrk. "Täna on ehitustööd tervelt 500 miljoni krooni võrra odavnenud, mis annab võimaluse viia maamaks tagasi 2007. aasta tasemele. See oleks otsus tallinlaste huvides," märkis Juske.

Samas oli Juske üpriski kindel, et Tallinna Vesi taotleb ka sel aastal hinnatõusu. "Olen üpris kindel, et Tallinna Vesi taotleb ka sel aastal hinnatõusu. Ja Savisaare jaoks on valimiste eel väga vajalik, et hinnatõusu ei tuleks," lausus Juske, kelle arvates majanduskriisi tingimustes tuleks niigi ülisuurt kasumit teenival monopoolsel ettevõttel oma hindu hoopis alandada.

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus tõstis 2007. aasta lõpus maamaksumäära 0,6 protsendilt 1,5 protrsendini maa maksutamishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing