Abilinnapea: Tallinna Vee 500 mln ei tule maksumaksja taskust

29. juuli 2009, 13:37

Tallinna abilinnapea Deniss Boroditši sõnul
ei tule 500 miljonit krooni maksumaksja taskust ning Tallinna Vee ja Tallinna
linna lepingutingimuste ülevaatamine ei mõju negatiivselt elanike vee
hinnale.

Vastavalt Tallinna Vee ja Tallinna linna esindajate kokkuleppele otsustati seoses alanenud ehitusmaksumuse ja halvenenud majandusolukorraga linna kanalisatsiooni ja veevärgi väljaehitamise hinda alandada ligi pool miljardit krooni. Lisaks vahetasid linnavalitsus ja Tallinna Vee juhtkond eile ka infot seadusandluse olukorrast veemajanduse valdkonnas ning lepiti kokku edasistes läbirääkimistes järgmise aasta veetariifide osas.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul pole ohtu, et see 500 miljonit krooni nüüd maksumaksja taskust kooritakse. "See ei avalda negatiivset mõju vee hinnale, mida meie kodanikud maksavad, ei sel aastal, ega järgmisel aastal. Kinnitan, et see 500 miljonit krooni ei tule maksumaksjate taskust," märkis linna pressikonverentsil abilinnapea.

Sotsiaaldemokraadist linnavolinik Jaak Juske tegi eile linnale ettepaneku nüüd alandada ka maamaksu määra, sest pooleteise aasta eest maamaksu hüppeliselt tõstes tõi linnavalitsus põhjenduseks vajaduse ehitada välja pealinna kanalisatsioonivõrk. Nüüd, kui ehitustööd on tervelt 500 miljonit odavnenud, annaks see Juske sõnul võimaluse viia maamaks tagasi 2007. aasta tasemele.

Abilinnapea Eha Võrk vastas linnavalitsuse pressikonverentsil sellele küsimusele väga napilt: "Me pole antud teemat jõudnud veel arutada." Abilinnapea Deniss Boroditš märkis eile Äripäevale, et veemajandusest saadud tulu on siiski oluliselt suurem kui maamaksust saadav tulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing