Vene ärikurioosumid, 4. osa

28. juuli 2009, 10:32

Ajalehe Kommersant nädalakiri Vlast võttis
kokku 2009. aasta esimese poole värvikamaid majandusnähtusi, millest Äripäev
avaldab valitud palu idanaabrist.

Kõige kahtlasem kokkulepe

Mai lõpus sõlmis konsortsium, kuhu kuuluvad Kanada Magna ning Vene Sberbank ja GAZ grupp USA autokontserniga General Motors raamleppe GM tütre Opeli ostmiseks, kusjuures ostja pidanuks paigutama Opelisse 500 miljonit eurot.

Peale Sberbank-Magna olid huviliseks veel Itaalia Fiat, Hiina Beijing Automotive Industry Holding (BAIC) ja Belgia investeerimisfond RHJ International.

Kuu hiljem rääkis Sberbanki juht German Gref GMi esitatud uutest tingimustest, täpsustamata nende sisu. Hiljem selgus, et GM nõuab investeeringuid Opelisse mahus üle 7 miljardi euro. Gref andis mõista, et sellistel uutel tingimustel on kahtlane, kas sellele tehingule tasub üldse minna.

Kui asjast siiski asja saab, lepitakse tehing Grefi sõnul kokku veel juulikuu jooksul ning viiakse septembris lõpule. GM on omalt poolt pidevalt kinnitanud, et läbirääkimised Vene-Kanada konsortsiumiga kulgevad plaanipäraselt.

26 juuli seisuga on Sberbanki-Magna kooslus jäänud Opeli ostul konkureerima vaid RHJ-iga, Fiat ja BAIC on ära langenud. Saksamaa valitsuse ilmne eelistus kuulub Sberbank-Magnale, GMi oma RHJile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2009, 12:56
Otsi:

Ava täpsem otsing