Äripäeva lugejad soovivad enim Keskerakonna kadumist

09. august 2009, 10:20

Äripäev avaldas eile keskerakondlase Lauri
Laasi arvamusloo, kus poliitik selgitas, miks Reformierakond kaduma või vähemalt
nime vahetama peaks. 44% küsitlusele vastanud lugejaist leidis samas, et kaduma
peaks hoopis Keskerakond.

16% lugejaist leidis, et kaduma peaks Reformierakond ja 14% arvates võiks laiali saata kõik Eestis tegutsevad erakonnad, kuna need on mõttetud.

Rahvaliidu kadumist pooldas 12% ning Isamaa ja Res Publica Liidu kadumist 4% küsitletuist. Küsitluse kommentaarides toodi välja, et kaduma peaksid rohelised, sest see partei on oma utoopiliste plaanidega täiesti mõttetu, ja kristlik erakond. Kui paljud Äripäeva lugejad seda ideed toetasid, pole teada.

8% vastanuist valis vastusevariandi, mille kohaselt ei tohiks praeguselt poliitmaastikult kaduda ühtki erakonda.

Kommentaarides arvasid lugejad ka seda, et küsimus pole erakondades, vaid nende juhtfiguurides. "Küsimuse oleks võinud püstitama hoopis sellisena: kes poliitikutest peaks kaduma," sõnas üks neist.

"Väikerahvale, -riigile on odavaim monarhia. Absoluutne selline, mitte Suurbritannia kostüümipidu. Valgustatud monarh koos nõukoguga, kus on maksimaalselt 11 liiget. Eluaegsed ametid. Tekib aga sama küsimus nagu Katariina ajal: kuidas lõpetada varastamine?" lisas end seltsimees Kuuseks nimetanud kommenteerija.

Kommenteerijad läksid omavahel pisut vaidlema, kas Reformierakond on masu korraldaja või mitte. Lugeja Mihkel sõnas: "Reformierakond küll ei korraldanud masu, kuid on osaline selles, et see Eestis sellised mõõtmed võttis. Kui mujal on majanduslangus 1-5%, siis meil 15-20%."

Küsitlusele vastas 456 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. August 2009, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing