3. koht: Tuleb riskida, ent mitte liigselt - nii lihtne see ongi

Kairi Oja 07. oktoober 2009, 00:00

Peri Põllumajanduslik OÜ põhitegevus on munakanade kasvatus, lisaks tegeldakse piimatootmisega ning teravilja ning söödakultuuride kasvatamisega.

Kogu käibest moodustab linnukasvatustoodangu müügist saadud tulu 42,2%, veisekasvatuse toodang 36% ja taimekasvatustoodangu müük 12%. Kogu mullune toodang müüdi Eestis.

Ettevõtte juhatuse liige Riho Luht on seni lähtunud põhimõttest, et ettevõtte edu pandiks on lihtsad asjad: n-ö ühise asja ajamine ja meeskonna innustamine.

"Edu on meie enda kätes, tuleb osata kasutada pakutud võimalusi ja vahel võtta ka riske, samas jääda kahe jalaga maa peale. Meie edu on meie inimesed," selgitas Luht ettevõtte edu tagamaid.

"Et tegeleme korraga erinevate põllumajandussaaduste tootmisega, on meil võimalik käituda vastavalt turul valitsevale olukorrale ja mitte nii väga sõltuda ühe toote hinnakõikumisest," rääkis Luht.

Peri Põllumajanduslik OÜ omab 100% OÜ Milletel aktsiatest, mis ostab Soomest kanatibusid ning kasvatab neid munemisperioodini. Edasi müüb Milletel noorkanad Perile ning kasvatab tellimuste korral noorkanu müügiks ka teistele linnukasvatajatele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing