Romet Kreek • 22. oktoober 2009 kell 21:00

Arco Vara tegi börsivaringu

Arco Vara kolmapäeval avaldatud info, et kolm osalust on müüdud kahjumiga ning mida mõnedki kommentaatorid pidasid headeks ja rahavooprojektideks, kukutas eile Arco Vara aktsiat ja muutis investorite meele mõruks ka teiste kohalike aktsiate osas.

Arco Vara aktsia kukkus maksimaalsed lubatud 15 protsenti ja seejärel õgvendas börs aktsia kukkumisruumi. Aktsia sulgus 23,3protsendise kukkumisega, 3,60 kroonile. Aktsia päeva madalamaks hinnaks kujunes 3,13 krooni ja kõrgeimaks 4,07 krooni. Tegemist oli Tallinna börsi suurima käibeaktsiivsusega aktsiaga. Aktsia käive ulatus 3,2 mln kroonini, tehinguid tehti ülekaalukad 282. Ühegi teise aktsia käive saja tehingu taset ei ületanud.

Väga napilt vandus käibelt Arco Varale alla Nordecon Internationali aktsia, mille hind langes kaks protsenti, 22,84 kroonile.

Tallinki aktsia hind püsis 5,95 kroonil, käivet tuli 2,2 mln krooni. Laevanduskompanii teatas, et avaldab 12 kuu auditeerimata vahearuande esmaspäeval, 26. oktoobril kell 16.

Merko Ehituse aktsia leidis jõudu päeva lõpuks tõusta 0,2 protsenti, 86,06 kroonile. Selle aktsia käive oli 2,2 mln krooni. Tõusis ka Järvevana aktsia, seda 2,6 protsenti. Käive oli 0,15 mln krooni. Kõigi ettevõtete aktsiatega sooritati tehinguid, langejate seas ei olnud ka Eesti Telekomi aktsia. Teised aktsiad langesid.

Arco Vara tehing oli suureks pettumuseks neile, kes lootsid seeläbi võtta pikaajalist positiivset nägemust kohaliku kinnisvaraturu nägemuse osas põhimõttel - läheb hästi kinnisvaraturul, läheb samuti ettevõttel Arco Vara ja Arco Vara aktsial. Kui ikka ettevõte müüb olude sunnil kinnisvara maha, ei ole enam tegemist samalaadse võimalusega.

Ninapipsuks oli see ka spekulantidele, kes panustasid aktsia hinnatõusule, tundmata huvi, et aktsia taga on ka ettevõte.

Loodame, et kõik kohalikud ettevõtted ei valmista negatiivseid üllatusi, kuna sellisel puhul tekib küsimus - kas kohalikke aktsiad ei tormatud liialt vara ostma. Olympic EG, Tallinna Kaubamaja ja Arco Vara on negatiivselt üllatanud. Norma tulemus nii hull ei olnud, kuid rõõmustada kah ei maksa.

Hetkel kuum