Toomas Aak: see näib väljapressimisena

24. oktoober 2009, 11:17

Reedel ilmunud Äripäeva loo kohta, kus
ettevõtjad ja raamatupidajad pidid tarkvara uuendamise tõttu lisaraha välja
käima, ütleb NCC Ehituse juhatuse esimees Toomas Aak , et tegemist näib olevat
väljapressimisega.

Reedeses Äripäevas ilmus lugu teemal, kus nördinud ettevõtjad ja raamatupidajad nimetavad väljapressimiseks HansaWorldi tarkavara edasimüüjate käitumist, millega vanade versioonide kasutusõigus keerati lukku, ning ärgitati ostma uut versiooni. Küsisime Toomas Aagi käest, kas ta on olnud olukorras, kus teenuse või toote pakkuja küsib hiljem raha juurde.

„Olen küll, seda juhtubki kõige rohkem ehituse businessis. See juhtub siis, kui tuleb hakata lisatöid tegema või midagi sellist, mida projektis pole. Siis kerkib üles vaidlusi, kes on süüdi. Kas ehitaja oleks pidanud teadma seda või mitte. Tavaliselt lahendatakse need vaidlused läbirääkimiste käigus, mõned on emotsionaalsemad ja mõned rahulikumad. Kuid kõik on saanud lahendatud,“ märkis Aak.

„Kui ma ostan Tallinna soojuselt sooja, kas see on siis kaup või teenus? Ikka tullakse ju hinnakirjasid muutma, et nüüd on miski kallimaks läinud või midagi on muutunud ja küsitakse raha juurde,“ lausus Aak.

Konkreetse Äripäeva artikli juurde tagasi pöördudes lausus ehitusettevõtja, et talle selline tegevus ei meeldi. „Mulle ei meeldi selline tegevus, see näeb väljapressimisena välja, kui vaadata nüüd seda HansaWorldi tarkvara edasimüüjaid. Aga ega ma ei tea nende lepingutest midagi, kas tegemist on litsentsitasudega ja kas on õigust hinda tõsta, millistel tingimustel jne.“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2009, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing