Tea Taruste, kaasautor • 2. november 2009 kell 21:00

Soomlased ostavad Tallinna kesklinna

Uus Maa Kinnisvarabüroo konsultant Tiiu Lehtonen kirjutas, et soomlased peavad investeeringuid siinsele turule perspektiivikaks.

Kevadest saadik on Soome meedia kirjutanud Eesti kinnisvara atraktiivsest hinnatasemest ja andnud investeerimissoovitusi. Kaasa aitab seegi, et Soome pangad finantseerivad oma kodanike kinnisvaraoste Eestis.

Avar stuudiokorter või valgusküllane kahetoaline südalinnakorter uues majas, kus ei ole liigset liiklussõlmede melu ja detailplaneeringuga määratlemata alade lähedust - see on kinnisvara, mis pakub huvi! Vaated olgu korrastatud hoonetele, ehituskvaliteet tänapäevane ja hea. Oluliseks ei peeta panipaiga ja parkimisvõimaluste olemasolu. Populaarsed on südalinna alad, kus teater, kohvik ja kaubanduskeskus jalutuskäigu kaugusel, meri ja vanalinn lähedal.

Märkimisväärne osa klientidest soetab kinnisvara vaba aja korteriks.

Palju on Lehtoneni sõnul noori, üliõpilasi, kes kasutavad korterit elamispinnana Tallinna õpinguperioodil. Tehinguid tehakse ka puhtalt investeerimise eesmärgil, andes kohe pärast ostu korteri üürile. Ollakse väga hinnateadlikud ja vajadusel tingitakse entusiastlikult.

Tutvutakse põhjalikult ühistu raamatupidamisega, ollakse huvitatud ühistu majanduslikust seisust ja tulevikku puudutavatest otsustest.

Välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu on tõepoolest kasvanud, eelkõige Põhjamaadest ning Venemaalt. Huvi tuntakse peamiselt kuurortide vastu: soomlasi-rootslasi paelub Läänemaa, Pärnumaa ja Saarte regioon, Venemaa kodanikud seevastu huvituvad Narva-Jõesuust. Samas tuntakse palju huvi ka Tallinna kesk- ja vanalinna pindade vastu, mida peetakse ikka investeerimise seisukohalt igihaljasteks piirkondadeks.

Autor: Tea Taruste

Hetkel kuum