1 koht: Tark ärilinn tegi targa valiku

Liivi Tamm 04. november 2009, 00:00

Ülemiste City asutati 2005. aastal: endise Dvigateli tehase 33hektarilisele territooriumile hakkas kerkima kaasaegne linnaosa, kuhu oodati uuendusmeelseid ettevõtteid. Majandussurutis näib sellest ärimudelist kaarega ringi käivat: Ülemiste City käive suurenes 2008. aastal üle-eelmise aastaga võrreldes 1,8 korda ning ka kasum kasvas pea kolmandiku võrra. Ettevõtte rentaablus oli 115,21%.

"Mullune läks hästi, olime kenasti kasumis. Tähtsaim saavutus on see, et masu pole meid kõigutanud, meil on hea täituvus ja toredad kliendid," on Ülemiste City tegevjuht Ülo Pärnits rahul. "Kasvutrend jätkub ka tänavu, isegi pangad imestavad, kuidas see võimalik on."

Pärnitsa sõnul on Ülemiste City edu taga asjaolu, et tegu pole pelgalt kinnisvaraarenduse, vaid millegi hoopis enamaga. "Tooksin ehk paralleeli metalli ja autotööstusega: kui metallitööstus lihtsalt väänab metalli, siis autotööstuseks muudab selle asjaolu, et autotööstus vajab know-how'd. Ütleksin, et ka Targa Äri linnas on palju oskusteavet. Mõni aasta tagasi, kui tegime kulutusi just nn "pehme poole" arendamiseks, siis ütlesid nii mõnedki, et põletame raha. See raha põletamine on aga nüüd hakanud end tagasi teenima, selle arvel tuleb kasum. Teisisõnu - jälgime hoolega, et meie auto ei moonduks tagasi traditsiooniliseks metalliks," räägib Pärnits. "Meie jaoks on oluline ka osalemine ettevõtlusinkubaatori projektis, ideedega inimesed peaksid leidma Eestis rohkem rakendust."

"Meil on praegu 198 klienti, siin töötab umbes 3500 inimest," loetleb Pärnits.

Tänavu suvel sai valmis Ülemiste City park, samuti Ustus Aguri nime kandev 10korruseline ehitis ning Ludvig Puusepa nimelise hoone kaksiktorn. Alustati uute hoonete projekteerimisega. Projekteerimistööd 2011. aasta lõpus valmivale teenustemajale ning 2012. aastal valmivaile kaksiktornidele jätkuvad ka tänavu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing