Dividendide TOPi salapärane võitja

Raivo Sormunen 05. november 2009, 00:00

Ehkki ülemöödunud aasta dividendide TOPi võitja ning Silikaadi tootmise omanik Vello Kunman lubas endale dividendidena 2007. aastal välja maksta rekordilised 122 miljonit krooni, võttis ta raha välja kõigest veidi enam kui 8 miljonit krooni.

Seekordne dividendide TOPi võitja on endale 2009. aastal määranud väljamaksmiseks sellega samaväärse summa ehk 112,5 miljonit krooni. 2008. aastal oma äridest 6,5 miljonit krooni välja võtnud ettevõtja ütleb tagasihoidlikult, et kirjutas sel aastal aruandesse dividendide maksmise võimaluse lihtsalt sisse.

Aga võimalust tal see raha ka endale välja võtta on küll ja enamgi veel.

Aastate jooksul teenitud kasumirida on paisunud juba niivõrd suureks, et konservatiivset joont hoidval mehel seisab firma hoiustel ligi 150 miljonit krooni.

Huvitaks teeb asja veel fakt, et tegemist on ettevõtjaga, kes pole Eesti ajaleheveergudel peaaegu üldse figureerinud ning kelle fotot ajas Äripäev tikutulega mööda Eestit taga, kuna raha teenimise kohaks pole pealinn ega ka mõni teine linn.

Kõnekas on veel ka tõik, et Äripäeva veebisaidil eile üleval olnud päevaküsitluses ei suutnud lugejad ligilähedaseltki arvata, millises sektoris ärimees tegutseb.

Vähemalt kümme miljonit krooni kavatseb sel aastal oma ettevõtmisest välja võtta kolmkümmend kuus Eesti ärimeest. Nende seas on ka mitmeid selliseid, kes Äripäeva rikaste TOP 500 sel aastal ei mahtunudki ehk kel vara väga palju ei ole, aga vaba raha see-eest küll. Selle aasta dividendimiljonäride edetabelisse pääsemiseks pidi dividendimakse ulatuma vähemalt neljale miljoni kroonini. Sellega tuleb tabelis 97.-105. kohta jagada.

Selle aasta üheksa kuuga on raha ettevõtmisest välja võetud küll juba 8,1 miljardi krooni jagu, kuid seekord löövad tabeli sassi suured riigifirmad, kes riigi eelarvesse erakorralisi dividende maksvad, samuti börsilt lahkunud Eesti Telekom, kes on oma aktsionäre sel aastal juba 2,5 miljardi krooniga premeerinud.

Aga kes on kõige rahakamad Eesti ettevõtjad, kel jagub ka masu ajal vaba raha? Sellest juba homses Äripäevas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing