Ernst Young valib täna Eesti aasta ettevõtja

05. november 2009, 09:19

Täna selgub Ernst Youngi poolt
korraldatava rahvusvahelise konkursi Entrepreneur of the Year (EOY) 2009 Eesti
osavõistluse võitja, kelle kuulutab välja majandusminister Juhan Parts.

„Ettevõtlikkuse väärtustamine on riigi ülesanne, et laekuks rohkem makse ja riik saaks efektiivselt toimida,“ märkis minister Juhan Parts. „Kuid eriti tänuväärne on, kui ettevõtjad isekeskis valivad parimaid. Motivatsioon on edasiviiv jõud ja tunnustus on parim emotsionaalne motivaator – pürgida ning saavutada rohkem. Eesti majandusel on sisemist potentsiaali rohkem, kui me arvatagi oleme osanud. Ma usun, et suuresti tänu neile ettevõtjatele, kes on olnud julged ja vallutanud mitte ainult koduturgu, vaid teinud tegusid ka välismaal. Tegelikult väärivad enamik neist aasta ettevõtja tiitlit.“

Ernst Young Baltic AS-i partneri Ranno Tingase sõnul on aasta ettevõtja konkursi eesmärgiks tutvustada ning tunnustada Eesti ettevõtjaid ja julgustada edukate näidete varal ka teisi ettevõtlusega tegelema. „Eestis on palju tunnustust väärivaid ettevõtjaid, kelle kogemusest ja julgetest ideedest on kogu ühiskonnal palju õppida, kuid kes on seni saanud põhjendamatult vähe tähelepanu,“ rääkis Ranno Tingas.

„Rahvusvahelise Entrepreneur of the Year programmi eesmärgiks on anda Eesti ettevõtjatele tuult tiibadesse tunduvalt suurema mastaabiga ärisse suundumiseks ning äratada ka mujal maailmas huvi Eesti edukate ettevõtete ning eelkõige ettevõtjate vastu.“

„Ettevõtjate hulgast väärisid žürii arvates esile toomist eelkõige need, kes on suutnud keerulisi majandusolusid arvestades edukalt toime tulla, jätkata eksporti ning oma tegevust laiendada,“ lausus EOY Eesti programmijuht, Ernst Young Baltic AS-i juhtivkonsultant Tarmo Toiger. „Intervjuude põhjal finaali pääsenud viis finalisti on kõik oma ala tipud ja tõestanud end väga erinevatel elualadel, mistõttu saab žüriil valiku tegemine kindlasti raske olema. Eesti aasta ettevõtja kuulutatakse välja täna õhtul pidulikul galaüritusel.“

Eestis teistkordselt väljaantava EOY tiitlile kandideerivad Enn Meri (Meriinvest OÜ), Erko Karu (Plekitööde Keskus OÜ), Risto Rossar (IIZI Kindlustusmaakler AS), Indrek Sepp (Pristis AS) ja Raigo Tammo (Estanc AS). Konkursi võitja valib viieliikmeline žürii koosseisus Aavo Kokk, Maaja Vadi, Sten Tamkivi, Jaan Männik ning lisandunud on eelmise aasta EOY konkursi võitja Jaan Puusaag.

World Enterpreneur of the Year rahvusvaheline konkurss toimub traditsiooniliselt igal kevadel Monte Carlos, kuhu sõidab ka Eesti konkursi võitja, kelle eesmärgiks on esindada Eesti parimal viisil. Ühtlasi saab võitja World Entrepreneur of the Year Academy eluaegse liikmelisuse, mis annab võimaluse luua suhteid maailma parimate ettevõtjatega.

Entrepreneur of the Year on 1986. aastal USAst alguse saanud pikaajaliste traditsioonidega rahvusvaheline konkurss ettevõtjatele, mida viiakse läbi juba 23ndat korda. Konkurssi on korraldatud enam kui 50 riigis ja 135 linnas ning igal aastal tunnustatakse konkursi raames enam kui 900 kõige edukamat ja innovaatilisemat ettevõtjat üle kogu maailma.

Konkurss põhineb kandidaatide isiklikul intervjueerimisel. Hinnatakse eelkõige persooni - ettevõtjat. Intervjuu käigus kaardistatakse ettevõtja saavutusi erinevates kategooriates, millest olulisematena võib välja tuua strateegia, protsessid, globaalse äri, eetika ning mõju tööhõivele. Intervjuu pakub võimalust arutleda oma ettevõtte arengusuundade üle ning annab võrdlusvõimalust teistega.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 09:19
Otsi:

Ava täpsem otsing